Duże osłabienie Napoli. Faouzi Ghoulam zerwał więzadła krzyżowe

Za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej Napoli poinformowało o tym, że w środowym meczu Ligi Mistrzów z Manchesterem City (2-4) Faouzi Ghoulam zerwał więzadła krzyżowe. Zawodnika czeka około pół roku przerwy.

Ghoulam urazu nabawił się w 31. minucie środowego spotkania Napoli z Manchesterem City (2-4). 26-latka na boisku zastąpił Cristian Maggio. Pierwsze diagnozy od razu mówiły o bardzo prawdopodobnym uszkodzeniu więzadła krzyżowego, co potwierdziły czwartkowe badania.

"W czwartek rano Faouzi Ghoulam spotkał się z profesorem Pierpaolo Marianim, który przeprowadził szczegółowe badania zawodnika [...] Wykazały one całkowite zerwanie więzadła krzyżowego w prawym kolanie" - możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie włoskiego klubu.

Ghoulam w piątek przejdzie operację, po której rehabilitacja kolana potrwa około pół roku. To druga podobna kontuzja w Napoli w ostatnim czasie. Pod koniec września takiego samego urazu doznał Arkadiusz Milik.

Napoli po dwóch przegranych z Manchesterem City (2-4 i 1-2), porażce z Szachtarem Donieck (1-2) i zwycięstwie z Feyenoordem (3-1) zajmuje trzecie miejsce w grupie F i do drugiego miejsca dającego awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów traci 6 punktów.

Więcej o: