Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Czy Robert Lewandowski ma szansę na Złotą Piłkę? Prezes PZPN nie ma złudzeń

PRZEGLĄD PRASY. - Czy Robert Lewandowski ma szansę na Złotą Piłkę? Dopóki będą grali Messi i Ronaldo, to niestety (chyba) nie. Ten duet już tak przyzwyczaił świat do swojej dominacji, że pokonać ich będzie bardzo, bardzo ciężko - powiedział Zbigniew Boniek w "Super Expressie".

Prezes PZPN nie pozostawił złudzeń. Na łamach "Super Expressu" ocenił szansę Roberta Lewandowskiego na zdobycie Złotej Piłki. Zdaniem Zbigniewa Bońka jest ona naprawdę niewielka. - Duet Messii i Ronaldo już tak przyzwyczaił świat do swojej dominacji, że pokonać ich będzie bardzo, bardzo ciężko - przyznał.

Boniek nie miał jednak dużych wątpliwości co do tego, że "Lewy" jest najlepszym napastnikiem w historii polskiej piłki. - Strzelił najwięcej bramek dla kadry, a strzelców rozlicza się właśnie z tego - zwrócił uwagę prezes. - No, co najwyżej można stwierdzić, że jest jednym z dwóch. Drugi to oczywiście Lubański. Innych opcji tu nie ma - dodał.

Lewandowski najbliżej Złotej Piłki - przyznawanej co roku najlepszemu piłkarzowi na świecie - był dwa lata temu (w plebiscycie zajął czwarte miejsce: za Messim, Ronaldo i Neymarem). W niedawnym wyścigu o miano najlepszego piłkarza poprzedniego sezonu FIFA The Best 2017, uplasował się dopiero w drugiej dziesiątce. Ta statuetka trafiła w ręce Ronaldo, który zdobył 43,16 procent głosów (dla porównania: na Lewandowskiego oddano zaledwie 0,77 proc.).

Więcej o:
Komentarze (23)
Czy Robert Lewandowski ma szansę na Złotą Piłkę? Prezes PZPN nie ma złudzeń
Zaloguj się
 • ployd

  Oceniono 3 razy 3

  Cytowana wypowiedź prezesa nie wnosi nic nowego, a nawet przyciemnia obraz. Ronaldo już nie zdobędzie, właśnie zaczął obniżać loty jak przystało na piłkarza po 32 roku życia, po prostu biologia, wszystko OK. Będzie grać, ale Piłki już nie wygrać. Messi dziś 30-tka, więc jeszcze 2 lata może wygrać.

  A po drugie, Robert ma 29 lat a jeszcze nigdy nie był trzeci, po Messim i Ronaldim. Więc o czym wy tu z prezesem?

  Znakomity sportowiec Robert!

 • Karol Potocki

  Oceniono 2 razy 2

  Z całym szacunkiem dla Lewandowskiego do Ronaldo i Messiego to bardzo daleka droga. Brak dryblingu, przeciętna szybkość, zadarzające się bardzo słabe- przechodzone wręcz mecze, ciągłe oczekiwania na podania kolegów z drużyny.... Lewy nie jest w stanie sam jak wspomniana dwójka wypracować sobie pozycji strzeleckiej.! Piłkarz bardzo dobry ale z wieloma ograniczeniami, stąd złota piłka nie dla niego !!!

 • 19orion87

  Oceniono 4 razy 2

  Lewandowski świetnym piłkarzem jest, co do tego nie ma wątpliwość. Jednakże w jego przypadku na wizerunku pojawia się jedna bardzo wyraźna rysa. Mianowicie, pan Robert w swojej długiej karierze niczego znaczącego nie wygrał, to dotyczy zarówno reprezentacji (choć w tym przypadku szanse na odniesienie znaczącego sukcesu są bliskie zeru), jak i piłki klubowej.
  Robert Lewandowski mając na karku trzy dyszki jednocześnie nie ma w swoim cv żadnego europejskiego pucharu. Jedyne czym może pochwalić się, to mistrzostwo Niemiec i miejsce na podium w Lidze Mistrzów.
  Niestety, piłkarze przechodzą do historii głównie za trofea, które udało im się wywalczyć. Czego Lewandowskiemu życzę, choć czasu ma coraz mniej.

 • guru133

  Oceniono 2 razy 2

  O czym świadczą takie plebiscyty? O nizym. Przypominam sobie taki plebiscyt na najlepszego sportowca Polski w którym zwyciężył mierny piłkarzyna Citko za to że strzelił gola w PRZEGRANYM meczu z Anglią, pokonując w plebiscycie złotych medalistów olimpijskich. A ro bert, chyba się nie przejmie takim plebiscytem i nadal będzie robił swoje, to znaczy grał i strzelał bramki:)

 • teacher

  Oceniono 4 razy 2

  Boniek, który moim zdaniem był piłkarzem absolutnie wybitnym, mistrzem i medalistą na wielkich imprezach, tego nie mówi, ale ja powiem: Messi i Ronaldo to piłkarze "wielcy". Lewandowski jest niezaprzeczalnie świetnym, wybitnym, naszym najlepszym piłkarzem, ale nie jest piłkarzem "wielkim". Nie twierdzę, że nie będzie. Co więcej, biorąc pod uwagę jego sposób myślenia, jego pragnienia, marzenia, zakładam, że on sobie taki cel stawia i mam cichą nadzieję, że pewnego dnia będzie piłkarzem "wielkim", że zapisze się w annałach piłki nożnej jako wielki piłkarz nie tylko Polski i Bundesligi, ale przynajmniej Europy. Póki co niech pilnie ćwiczy cierpliwość i niech nie ustawia innych w klubie i w reprezentacji, bo - nawet jeśli ma rację - w ten sposób straci poparcie i zaszkodzi swojej karierze. Życzę Lewandowskiemu, żeby z którąkolwiek zdobył jakiś medal, tak żeby mógł coś postawić w gablocie i powiedzieć, jestem na samym szczycie. Ale do tego potrzebny jest wieli spokój i cierpliwość. I wytrwałość.

 • eiran

  Oceniono 2 razy 2

  Lewandowski to dobry piłkarz, ale Messi to wyjątkowy talent, a z kolei CR to fizyczny fenomen, do tego osiągający najwyższej rangi sukcesy w piłce klubowej i reprezentacyjnej.

 • dzieuchy

  Oceniono 2 razy 2

  Złota piłka to nie tylko - choć z reguły napastnicy, piłkarze ofensywni. Ale pamiętać trzeba choćby o Kante czy Chiellinim.

 • scierplaminoga

  Oceniono 4 razy 2

  to nie jest kwestia Messiego i Ronaldo, tylko kwestia tego, czy Bayern wygra LM po 10-12 golach w tych rozgrywkach Roberta czy nie. To kwestia tego, że Robert zajdzie na MŚ z Polską do półfinału strzelając 5-6 bramek w MŚ czy nie. Problem jest w tym, że Robert nic dla Bayernu poza mistrzostwem Niemiec nie wygrał i nic innego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX