Czy Robert Lewandowski ma szansę na Złotą Piłkę? Prezes PZPN nie ma złudzeń

PRZEGLĄD PRASY. - Czy Robert Lewandowski ma szansę na Złotą Piłkę? Dopóki będą grali Messi i Ronaldo, to niestety (chyba) nie. Ten duet już tak przyzwyczaił świat do swojej dominacji, że pokonać ich będzie bardzo, bardzo ciężko - powiedział Zbigniew Boniek w "Super Expressie".

Prezes PZPN nie pozostawił złudzeń. Na łamach "Super Expressu" ocenił szansę Roberta Lewandowskiego na zdobycie Złotej Piłki. Zdaniem Zbigniewa Bońka jest ona naprawdę niewielka. - Duet Messii i Ronaldo już tak przyzwyczaił świat do swojej dominacji, że pokonać ich będzie bardzo, bardzo ciężko - przyznał.

Boniek nie miał jednak dużych wątpliwości co do tego, że "Lewy" jest najlepszym napastnikiem w historii polskiej piłki. - Strzelił najwięcej bramek dla kadry, a strzelców rozlicza się właśnie z tego - zwrócił uwagę prezes. - No, co najwyżej można stwierdzić, że jest jednym z dwóch. Drugi to oczywiście Lubański. Innych opcji tu nie ma - dodał.

Lewandowski najbliżej Złotej Piłki - przyznawanej co roku najlepszemu piłkarzowi na świecie - był dwa lata temu (w plebiscycie zajął czwarte miejsce: za Messim, Ronaldo i Neymarem). W niedawnym wyścigu o miano najlepszego piłkarza poprzedniego sezonu FIFA The Best 2017, uplasował się dopiero w drugiej dziesiątce. Ta statuetka trafiła w ręce Ronaldo, który zdobył 43,16 procent głosów (dla porównania: na Lewandowskiego oddano zaledwie 0,77 proc.).

Zobacz wideo
Więcej o: