Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

20 milionów za awans do drugiej ligi. Absurd i walizki pełne pieniędzy

Meixian Techand, trzecioligowy klub w Chinach właśnie awansował do drugiej ligi, a jego piłkarze zgarnęli gigantyczną premię. Historyczny sukces został wyceniony na 20 milionów juanów (ok. 11 milionów złotych).

Absurdalna historia z Chin obiegła cały świat. Tym bardziej, że w Internecie pojawiło się niesamowite zdjęcie. Zawodnicy Meixian Techand odebrali premię w postaci walizek pełnych pieniędzy. Zdjęcie zostało zrobione w szatni, a znajduje się na nim 20 milionów juanów (ok. 11 milionów złotych).

- To gigantyczne pieniądze. Tym bardziej, że średnie wynagrodzenie w Chinach wynosi 3880 juanów - skomentował całą sprawę "Die Welt", który poinformował o astronomicznej premii dla chińskich piłkarzy.

Wielkie pieniądze pompowane w chińską piłkę nie są nowością. Najlepsze kluby mają gigantyczne budżety. Są w stanie skusić najdroższych piłkarzy i trenerów świata. W Chinach grają m.in. Carlos Tevez, Ramires, Ezequiel Lavezzi czy Gervinho. W Chinese Super League pracują również znani trenerzy. Luiz Felipe Scolari, Fabio Cannavaro, a selekcjonerem reprezentacji Chin jest  Marcello Lippi.

Meizhou Meixian Techand F.C powstał cztery lata temu. Awans do drugiej ligi jest największym sukcesem zespołu z południa Chin.

Zobacz wideo