Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Maciej Skorża odchodzi z Pogoni Szczecin

Maciej Skorża nie jest już trenerem Pogoni Szczecin. O odejściu szkoleniowca klub poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Na zakończenie współpracy Macieja Skorży z Pogonią Szczecin zanosiło się już od kilkunastu dni. Portowcy pod wodzą 45-latka w tym sezonie spisywali się fatalnie. W 14. kolejkach zgromadzili zaledwie 9 punktów. 

Drużyna, która aktualnie zamyka tabelę Lotto Ekstraklasy, w obecnych rozgrywkach odniosła zaledwie dwa zwycięstwa i zanotowała trzy remisy, przegrywając przy tym aż dziewięć spotkań. 

Według informacji podanej przez oficjalną stronę internetową klubu, decyzja o zakończeniu współpracy ze Skorżą została podjęta po ostatniej porażce ze Śląskiem Wrocław (0-3). Trener spotkał się z władzami klubu. Podczas spotkania obydwie strony doszły do porozumienia i zdecydowały się na rozwiązanie umowy.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Skorżę na stanowisku pierwszego trenera Pogoni. Wśród potencjalnych kandydatów wymienia się jednak kilka głośnych nazwisk. Według pierwszych doniesień przedstawiciele klubu ze Szczecina kontaktowali się już z byłym szkoleniowcem Wisły Płock, Marcinem Kaczmarkiem, a także z Jackiem Magierą, który na początku września zakończył pracę w Legii Warszawa.

Zobacz wideo

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Skorżę na stanowisku pierwszego trenera Pogoni. Wśród potencjalnych kandydatów wymienia się jednak kilka głośnych nazwisk.