MLS. Nemanja Nikolić nie zostanie mistrzem Stanów Zjednoczonych. Bolesna porażka Chigaco Fire

W ćwierćfinale Konferencji Wschodniej Chicago Fire zostało rozgromione na własnym boisku aż 0:4 przez New York Red Bulls. Tym samym odnieśli najwyższą domową porażkę i odpadli z rozgrywek.

Gospodarze przegrywali 0:2 już po 11 minutach, a gole strzelili: Bradley Wright-Phillips
i Sacha Kljestan. Trener Chigaco starał się odmienić losy meczu w drugiej połowie i wpuścił na boisku m.in: Bastiana Schweinsteigera, ale zmiana nic nie pomogła. Daniel Royer zdobył bramkę w 70. minucie na 3:0. Chigaco dobił Gonzalo Veron golem w końcówce spotkania.

Słodko-gorzki sezon Nikolicia

Nemanja Nikolić musi być wściekły, że jego klub tak szybko i boleśnie odpadł z rywalizacji o mistrzostwo kraju, ale na pocieszenie pozostaje fakt, że został królem strzelców rozgrywek. Węgier czwarty sezon z rzędu zostaje najlepszym strzelcem ligi, w której gra. W 2014 i 2015 roku nie miał sobie równych na Węgrzech, w 2016 roku był najlepszy w ekstraklasie, teraz podbił USA.