Primera Division. Simone Zaza w niesamowitej formie

Simone Zaza jest w niesamowitej formie. Napastnik Valencii strzelił ósmego gola w ostatnich sześciu meczach dla Valencii, która pokonała na wyjeździe 2-1 Deportivo Alaves.

Zaza otworzył wynik spotkania z Alaves w 34. minucie. Tuż po przerwie wyrównał Alexis, a zwycięskiego gola dla "Nietoperzy" strzelił Rodrigo w 66. minucie. Valencia obecnie zajmuje 2. miejsce w tabeli z 24 pkt - ma punkt straty do Barcelony i o cztery punkty więcej od trzeciego Realu Madryt (obie drużyny dopiero rozegrają swoje spotkania w tej kolejce).

Zaza jest obecnie drugim najlepszym strzelcem ligi, łącznie zdobył dziewięć bramek. Lepszy jest tylko Lionel Messi z Barcelony, która ma już 11 trafień na koncie.

Co ciekawe, w drugiej części poprzedniego sezonu Włoch strzelił dla Valencii tylko sześć goli. Do tej pory 26-latek był najmocniej kojarzony ze swoim niefortunnym karnym w ćwierćfinale Euro 2016 - jego fatalne pudło pomogło Niemcom w awansie do półfinału.

Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że będzie kojarzony z golami. Już we wrześniu został wybrany piłkarzem miesiąca hiszpańskiej Primera Division.