Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ryan Giggs zainteresowany pracą w Leicester i Evertonie

Według informacji angielskich mediów, Ryan Giggs jest zainteresowanym objęciem roli pierwszego trenera Leicester lub Evertonu. Obydwa kluby niedawno zwolniły szkoleniowców.

Kilkanaście dni temu z posadą trenera Leicester pożegnał się Craig Shakespeare. "Lisy" pod jego wodzą fatalnie rozpoczęły sezon i po 9. kolejkach zajmują dopiero 14. miejsce w tabeli. 

Jeszcze gorzej rozgrywki zaczął Everton. "The Toffees" pod wodzą Ronalda Koemana przegrali aż pięć spotkań, wygrywając przy tym zaledwie dwa razy. Taka postawa sprawiła, że klub z Goodison Park zajmuje 18. pozycję w Premier League. Efektem tak tragicznej formy było niedawne zwolnienie holenderskiego szkoleniowca.

Teraz obydwa kluby szukają nowych trenerów, a bardzo poważnym kandydatem do objęcia stanowiska szkoleniowca zarówno Leicester, jak i Evertonu jest Ryan Giggs. - Są to kluby, w których praca bardzo mnie interesuje - mówi legenda Manchesteru United. 

- Leicester dwa lata temu był mistrzem kraju. Everton jest fantastycznym klubem z fantastyczną historią. To są dwie wielkie drużyny [...] Zdaję sobie sprawę z tego, że są jednak inni trenerzy zainteresowani pracą w tych zespołach - dodał Walijczyk.

Ryan Giggs od poważnej piłki odpoczywa od maja 2016 roku. Właśnie wtedy 43-latek zakończył pracę jako asystent Louisa Van Gaala, tym samym kończąc 29-letnią przygodę z Manchesterem. 

- Jestem otwarty na propozycje klubów, które mają takie same ambicje jak ja. Chcę stawiać na rozwój zespołów i rozwój pojedynczych piłkarzy. Chcę się cieszyć pracą z nimi i wyzwaniami, które będą na nas czekać. Najbardziej chodzi więc o filozofię potencjalnego klubu, nie o jego strukturę - mówi Giggs.

Kylian Mbappe z tytułem "Złotego Chłopca"

Więcej o: