Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Poważna kontuzja Mario Situma. Czeka go długa przerwa

Potwierdziły się najgorsze dla Lecha Poznań prognozy - Mario Situm uszkodził więzadła w stawie skokowym, przez co będzie pauzował niemal dwa miesiące.

- Mario ma uszkodzone więzadła w stawie skokowym i z tego powodu czeka go przerwa trwająca od sześciu do ośmiu tygodni. W tym momencie czekamy na zejście obrzęku. Za tydzień przejdzie kontrolę - powiedział Andrzej Pyrda, klubowy lekarz Lecha Poznan w rozmowie z oficjalnym portalem internetowym lidera Ekstraklasy.

Situm kontuzji nabawił się podczas ostatniego meczu z Lechią (3-3). Chorwat na wyjazdowe spotkanie w Gdańsku wyszedł w pierwszym składzie, ale z powodu urazu opuścił murawę już w 28. minucie i został zastąpiony przez Mihaia Raduta.

Kontuzja Situma to zła wiadomość i duży problem dla Nenada Bjelicy, który w 25-latku widział jednego ze swoich najważniejszych piłkarzy. Chorwacki zawodnik w tym sezonie opuścił jedynie spotkanie z Jagiellonią Białystok w 12. kolejce, we wszystkich pozostałych 11 meczach grał i tylko raz nie wybiegł na boisko w podstawowej jedenastce. W obecnych rozgrywkach Ekstraklasy były piłkarz m.in. Dinama Zagrzeb zdobył dwie bramki, do których dołożył dwie asysty.

Więcej o: