Piękny gest Jakuba Błaszczykowskiego. Ufundował dzieciom bilety na wielki mecz

Jakub Błaszczykowski znany jest ze swojej działalności charytatywnej i pomagania potrzebującym. Reprezentant Polski po raz kolejny zdecydował się na wspaniały gest - ufundował 400 dzieciom z domów dziecka bilety na niedzielny mecz Wisła Kraków - Legia Warszawa.

Błaszczykowski jest jednym z najbardziej lubianych i szanowanych polskich piłkarzy. 31-latek słynie z wielkiego poświęcenia na boisku, ale także z ogromnego serca poza nim. Jego fundacja „Ludzki Gest” często angażuje się w akcje charytatywne.

Tym razem zdecydował się sprawić trochę radości dzieciom z domu dziecka. Zaprosił ich aż 400 na niedzielny mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Legią Warszawa.

Miejsce zaproszenia nie jest przypadkowe. Błaszczykowski wypłynął na szerokie wody właśnie w Wiśle w latach 2005-2007. Następnie odszedł do Borussi Dortmund, a potem występował jeszcze we włoskiej Fiorentinie. Aktualnie broni barw VfL Wolfsburg.

Mecz Wisła Kraków - Legia Warszawa odbędzie się w niedzielę 22 października o godzinie 18:00. Relacja na żywo w Sport.pl - to jest Twój Live!

Zobacz wideo
Więcej o: