Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Anderlecht-PSG. Unai Emery o Teodorczyku: To egzekutor

W środę Anderlecht Bruksela zmierzy się na własnym boisku z Paris Saint-Germain. Przed meczem rozgrywanym w ramach 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów trener wicemistrzów Francji scharakteryzował poszczególnych piłkarzy belgijskiego klubu, w tym Łukasza Teodorczyka. - To egzekutor - powiedział o polskim napastniku.

W środę piłkarzy Anderlechtu Bruksela czeka niezwykle trudne zadanie. Belgijski zespół zmierzy się bowiem z Paris Saint-Germain, które jest uznawane za zdecydowanego faworyta spotkania. Wicemistrzowie Francji po dwóch kolejkach są liderem gruby B, mając na swoim koncie komplet zwycięstw. Ewentualna wygrana Anderlechtu, czy bramka strzelona np. przez Łukasza Teodorczyka, byłaby prawdziwą sensacją.

Mimo wszystko trener paryskiego zespołu nie lekceważy potencjału Anderlechtu i z szacunkiem wypowiada się na temat swojego przeciwnika, wyróżniając jego poszczególnych piłkarzy, w tym Łukasza Teodorczyka. - Teodorczyk to egzekutor, Trebel świetnie radzi sobie w środku boiska, a Onyekuru potrafi doskonale dogrywać piłki. Anderlecht to kompletna drużyna , która nie tylko gra długie piłki na Teodorczyka, ale potrafi też grać kombinacyjnie i ma dobrych technicznie zawodników. Z pewnością nie możemy ich zlekceważyć - mówi Unai Emery. 

Anderlecht przegrał swoje pierwsze mecze w fazie grupowej Ligi Mistrzów, najpierw uznając wyższość Bayernu Monachium (0-3), a następnie Celticu Glasgow (0-3). Łukasz Teodorczyk obydwa spotkania rozpoczynał w pierwszym składzie belgijskiego zespołu.