Robert Lewandowski patronem ulicy w Kuźni Raciborskiej

Robert Lewandowski oficjalnie został patronem jednej z ulic w Kuźni Raciborskiej. Od teraz mieszkańcy 5-tysięcznej miejscowości będą mogli zamieszkać np. pod adresem Roberta Lewandowskiego 9.

Z inicjatywą przemianowania ulicy generała Karola Świerczewskiego na ulicę Roberta Lewandowskiego wyszli gimnazjaliści z Kuźni Raciborskiej. Młodzi mieszkańcy małego miasteczka zebrali potrzebne podpisy, a następnie przekazali je w ręce władz miasta. 

Do rozpoczęcia działań mających na celu zmianę nazwy ulicy potrzebna była zgoda Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski nie miał nic przeciwko pomysłowi młodych uczniów miejscowych szkół i przyjął propozycję. Pod koniec sierpnia odbyło się więc posiedzenie Rady Miasta, podczas którego radni głosowali w sprawie zmiany nazwy ulicy, większość z nich była za taką zmianą.

Zmiana nazwy została przeprowadzona w myśl ustawy dekomunizacyjnej, która zakłada usunięcie z nazw ulic patronów kojarzących się z ustrojem i działaniami komunistycznymi. 

- Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Mamy skocznię imienia Adama Małysza, lotnisko imienia Lecha Wałęsy, dlaczego więc mielibyśmy nie mieć ulicy imienia Roberta Lewandowskiego - skomentował zmianę nazwy ulicy Michał Fita, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej w rozmowie z TVN24.

Więcej o: