Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski patronem ulicy w Kuźni Raciborskiej

Robert Lewandowski oficjalnie został patronem jednej z ulic w Kuźni Raciborskiej. Od teraz mieszkańcy 5-tysięcznej miejscowości będą mogli zamieszkać np. pod adresem Roberta Lewandowskiego 9.

Z inicjatywą przemianowania ulicy generała Karola Świerczewskiego na ulicę Roberta Lewandowskiego wyszli gimnazjaliści z Kuźni Raciborskiej. Młodzi mieszkańcy małego miasteczka zebrali potrzebne podpisy, a następnie przekazali je w ręce władz miasta. 

Do rozpoczęcia działań mających na celu zmianę nazwy ulicy potrzebna była zgoda Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski nie miał nic przeciwko pomysłowi młodych uczniów miejscowych szkół i przyjął propozycję. Pod koniec sierpnia odbyło się więc posiedzenie Rady Miasta, podczas którego radni głosowali w sprawie zmiany nazwy ulicy, większość z nich była za taką zmianą.

Zmiana nazwy została przeprowadzona w myśl ustawy dekomunizacyjnej, która zakłada usunięcie z nazw ulic patronów kojarzących się z ustrojem i działaniami komunistycznymi. 

- Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Mamy skocznię imienia Adama Małysza, lotnisko imienia Lecha Wałęsy, dlaczego więc mielibyśmy nie mieć ulicy imienia Roberta Lewandowskiego - skomentował zmianę nazwy ulicy Michał Fita, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej w rozmowie z TVN24.

Więcej o:
Komentarze (47)
Robert Lewandowski patronem ulicy w Kuźni Raciborskiej
Zaloguj się
 • maciek7783

  Oceniono 15 razy 11

  W strachu przed zagrożeniem przemianowania ulicy na Lecha Kaczyńskiego postąpiono słusznie.
  Przynajmniej tej ulicy nie obejmie ustawa DEPISIZACYJNA po przegnaniu PODŁAEJ ZMANY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • pan-mario

  Oceniono 5 razy 3

  Jak Ronaldo może mieć swe pomniki to czemu nie Lewandowski? Jest teraz najlepszym piłkarzem polskim wszechczasów. Bardzo starał się by to osiągnąć. Jest dobrym człowiekiem i sodówka do głowy mu nie uderza. Jak najbardziej mu się należy. Jest jeszcze kilku żyjących sportowców polskich, których w ten sposób można uhonorować.

 • kw196410

  Oceniono 15 razy 3

  Ogarnijcie się. To już jest nudne i żenujące. Za moment wszyscy rzygniemy na Lewandowskiego.

 • kuku666

  Oceniono 2 razy 2

  Czy to oznacza, że powstaje u nas nowa religia, z Lewandowskim jako Bogiem, a Adamem Srawałką jako Duchem Świętym?

  To już jest żenujące. Jacyś byle kopacze ogrywają ogórki z Kazachstanu, Armenii czy Czarnogóry a Polaczki by im już pomniki stawiali.
  Dlaczego było tylu wybitnych sportowców z najróżniejszych dyscyplin i w Polsce i za granicą, a prawie nikt z nich się nie doczkał nazwania ulicy swoim nazwiskiem, natomiast drewniak już tak? Co w nim jest wyjątkowego? Walczył o wolność Polski? Nie, jest drewniakiem, guru społecznym, za to, że kopie piłeczkę i daje podstawy do orgazmowania kibolstwa po pokonaniu potęg pokroju Kazachstanu.

 • habib78

  Oceniono 1 raz 1

  PiS musi lepiej zadbać o patronów ulic i przygotować listę do wyboru. Listę zaakceptowaną przez suwerena już.
  : L. Kaczyńskiego
  - J. Kaczyńśkiego
  - Braci Kaczyńskich
  - Lepszego Sortu
  - Mgły Smoleńskiej
  - Zdradzonych o świcie itd:

 • erpema1

  Oceniono 1 raz 1

  Wzorem Kuźni Raciborskiej przyszło mi na myśl aby wychodek w ogródku Babci nazwać czyimś imieniem. Babcia bardzo lubi piłkę nożną...

 • johnny9292

  Oceniono 1 raz 1

  Najpierw trzeba sprawdzić czy przypadkiem nie miał żadnych kontaktów z SB po urodzeniu.

 • d33mariusz

  Oceniono 9 razy 1

  Robicie wszytko by obrzydzić tego kopacza w oczach ludzi. Ogarnijcie się wreszcie. Takie nachalne wazeliniarstwo to kiepska przysługa dla tego drewniaka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX