Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Łukasz Fabiański wyróżniony w Anglii. Polak zawodnikiem miesiąca w Swansea

Łukasz Fabiański w tym sezonie Premier League prezentuje się znakomicie. Zawodnik, który w reprezentacji stracił zaufanie trenera Nawałki i miejsce w pierwszym składzie drużyny narodowej, za swoje występy w klubie zbiera coraz lepsze noty, a jego grę doceniają kibice. Fani Swansea w głosowaniu uznali Polaka za najlepszego piłkarza "Łabędzi" we wrześniu.

Pomimo tego, że Swansea w czterech meczach ligowych we wrześniu zdobyło zaledwie punkt, to Łukasz Fabiański ma kilka powodów do zadowolenia. Reprezentant Polski w ostatnich tygodniach był jednym z najbardziej wyróżniających się piłkarzy Łabędzi, a kibice na Wyspach zachwycali się jego interwencjami. Fani klubu, w którym występuje Polak wybrali go na Zawodnika Miesiąca we wrześniu, co z pewnością nieco osłodzi mu brak gry w drużynie narodowej, w której Adam Nawałka chętniej stawia na Wojciecha Szczęsnego.

32-latek szczególnie zaimponował angielskim kibicom i dziennikarzom swoim występem w meczu z Newcastle (0-1), w którym popisał się niezwykłą paradą broniąc strzał Joselu.

"To jeden z powodów, dla których Fabiański został Zawodnikiem Miesiąca we wrześniu" - tak interwencję w meczu ze Srokami skomentował oficjalny profil Swansea na Twitterze.

Po meczu z Newcastle angielskie media pisały o paradzie Fabiańskiego: "Bajeczna, idealna, świetna".

 

- Jestem bardzo dumny i szczęśliwy z nagrody Piłkarza Miesiąca Swansea. Teraz czas jednak skupić się na następnym meczu - napisał Fabiański na Instagramie. 

W tym sezonie reprezentant Polski rozegrał już 7 spotkań w angielskiej Premier League, w 3 z nich zachował czyste konto. Swansea jest jednak jedną z najgorszych drużyn w całej stawce. Mając na koncie jedno zwycięstwo, dwa remisy i cztery porażki zajmuje bowiem dopiero 18. miejsce w tabeli.