Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Arkadiusz Milik wróci na boisko jeszcze w tym roku?

Arkadiusz Milik może wrócić do zdrowia szybciej niż się spodziewano. Profesor Pierpaolo Mariani, który operował kontuzjowane kolano Polaka przyznał, że 23-latek być może będzie mógł rozpocząć treningi jeszcze w tym roku.

Arkadiusz Milik pod koniec września zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. 2 dni po doznaniu kontuzji reprezentant Polski przeszedł operację w rzymskiej klinice Villa Stuart. Obecnie 23-latek przechodzi już rehabilitację. Była to druga taka kontuzja polskiego napastnika, który rok temu nabawił się tego samego urazu w lewej nodze.

Za każdym razem Polaka operował profesor Pierpaolo Mariani. Włoski fachowiec, który dogląda również procesu rehabilitacji operowanego kolana wypowiedział się na temat rehabilitacji Milika i jego możliwego powrotu do treningów. - Mam nadzieję, że Milik wróci na boisku na święta Bożego Narodzenia. Spotkam się z nim pod koniec października na pierwszej wizycie kontrolnej - powiedział profesor.

Po czym wyjaśnił dlaczego reprezentant Polski będzie mógł wrócić do treningów tak szybko: - Leczenie drugiego urazu zwykle przebiega szybciej, bo piłkarz jest mniej przestraszony. Już wie, czego się spodziewać i łatwiej mu wrócić do zdrowia. To odnosi się również do każdego innego pacjenta. 

Pierwszy uraz zerwania więzadła krzyżowego wyłączył Polaka z treningów na cztery miesiące, co i tak było przypadkiem nadzwyczajnym, ponieważ zwykle leczenie podobnych urazów trwa od 6 do nawet 12 miesięcy. Wygląda jednak na to, że tym razem zawodnik wróci na boisko jeszcze szybciej. - Mam nadzieję, że wróci szybko. Trzeba jednak pamiętać, że tam gdzie kończy się zadanie lekarza, rozpoczyna się praca fizyczna zawodnika. Milik przejdzie serię testów i badań, a gdy wszystko będzie w porządku, dostanie zielone światło do powrotu. Nie mogę na razie powiedzieć kiedy dokładnie zrobimy te testy, ponieważ jest to uzależnione od kilku czynników - zakończył Mariani.

Więcej o:
Komentarze (35)
Arkadiusz Milik wróci na boisko jeszcze w tym roku?
Zaloguj się
 • notremak

  Oceniono 2 razy 2

  Nie ma takiej 100-procentowej pozycji, z jakiej Milik nie potrafiłby nie strzelić bramki!
  A w ogóle to życzę powrotu do zdrowia.

 • notremak

  Oceniono 1 raz 1

  Admin, ile bierzesz od Dominika Sochy za ogłoszenie-reklamę?

 • junk92508

  Oceniono 1 raz 1

  Wroci w tym roku i znow zerwie.

  Kolejny Polak ktoremu sie spieszy i prawa fizyki czy biologii nie sa dla niego przeszkoda.

  Juz raz wrocil za szybko - to przeciazylo drugie kolano i ma obecna kontuzję

 • laskar111

  Oceniono 1 raz 1

  Arek, od kiedy włoski lekarz wypowiadał się że kontuzja jednego stawu kolanowego po wczesniejszej operacji drugiego nie ma z tym zabiegiem związku, weź prosze do serca rade: uważaj na włoskich lekarzy.
  Nikt nie jest nieomylny, a zasada leczenia powinna być taka, że konsultujesz dziesięciu, i wyciągasz srednia.
  Tu jest zagrożenie końca kariery, ja bym rok pracował nad wzmocniniem operowanych kjolan, i dopiero powoli wracał.
  Ale obecny klub na to nie pozwoli, w czyim interesie jest jak najszybszy powrót?
  Zawodnika ryzykującego kariere, czy klubu?

 • puzon59

  Oceniono 1 raz 1

  Ja tez mysle, ze nie powinien sie spieszyc. Zdrowie najwazniesze, bramki dla reprezentacji zaczekaja.

 • pijmy_szybciej_bo_sie_sciemnia

  Oceniono 1 raz 1

  Chyba czas zmienić fachowca albo zasięgnąć drugiej i trzeciej opinii. Z Napoli to może się już raczej pożegnać, ale jak zerwie wiązadła po raz trzeci to zostanie ekstraklasa. Czego mu szczerze nie życzę. Ale pośpiech to nie jest dobry doradca. Żadnego grania na full do końca sezonu. Rezerwy. Ewentualny powrót na jesień.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX