Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Philippe Coutinho otrzymał zgodę od Liverpoolu. W styczniu będzie mógł odejść. Barcelona czeka

Według informacji angielskich i hiszpańskich mediów, Philippe Coutinho doszedł do porozumienia z władzami Liverpoolu. Szefowie angielskiego klubu zobowiązali się wyrazić zgodę na odejście Brazylijczyka w zimowym oknie transferowym. 25-letni rozgrywający już w styczniu będzie mógł trafić do Barcelony.

Coutinho z Liverpoolu chciał odejść już latem. Pomocnik typowany był jako główny kandydat do zajęcia miejsca Neymara w Barcelonie. Ostatecznie, pomimo wielu prób osiągnięcia porozumienia, władze "The Reds" nie wyraziły zgody na sprzedaż reprezentanta Brazylii.

Teraz szefowie klubu z Anfield zmienili decyzję i obiecali piłkarzowi zgodę na transfer już w najbliższym oknie transferowym. Według niepisanej umowy Couthinho w najbiższym czasie ma wspomóc swoją obecną drużynę w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a w styczniu przenieść się do Barcelony.

Właściciele Liverpoolu brak zgody na transfer Coutinho latem argumentowali małą ilością czasu na znalezienie odpowiedniego następcy, teraz tego czasu mają bardzo dużo, bowiem najbliższe okno transferowe otworzy się dopiero w styczniu.

Na informacje o zmianie sytuacji Coutinho w Anglii szybko zareagowali przedstawiciele Barcelony, konkretnie jej dyrektor generalny. - Jesteśmy finansowo przygotowani na pozyskanie Coutinho. Klub chce mieć najlepszy możliwy skład - powiedział Oscar Grau na łamach "Mundo Deportivo".

W obecnym sezonie angielskiej Premier League Coutinho rozegrał trzy mecze, w których zdobył dwie bramki. Dodatkowo Brazylijczyk dwukrotnie wystąpił w Lidze Mistrzów, w której raz wpisał się na listę strzelców (w meczu zremisowanym 1-1 ze Spartakiem Moskwa).

Wicemistrzowie Hiszpanii za 25-latka będą musieli zapłacić nawet 200 milionów euro.