Amp Futbol. Reprezentacja Polski z brązowym medalem mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski w Amp Futbolu zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach Europy. W meczu o brązowy medal Polacy pokonali Hiszpanów (3-1)

Reprezentacja Polski w Amp Futbolu (odmiana piłki nożnej dla osób niepełnosprawnych) zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach Europy. Piłkarze Marka Dragosza w meczu o brązowy medal okazali się lepsi od faworyzowanej Hiszpanii, którą pokonali 3-1, po dwóch bramkach Bartosz Łastowskiego i jednym trafieniu Jakuba Kożucha.

Spotkanie od samego początku miało wyrównany przebieg, co udowodnił bezbramkowy remis w regulaminowym czasie gry. W dogrywce Polacy szybko objęli prowadzenie zdobywając dwie bramki. Rywale zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem, ale nic więcej już nie wskórali. Wskórał za to Bartosz Łastowski, który ustalił wynik spotkania na 3-1 i zakończył cały turniej z dorobkiem 11 goli. 

- To był bardzo trudny, chaotyczny mecz, ale najważniejsze, że mamy to, po co przyjechaliśmy, czyli medal mistrzostw Europy - powiedział po meczu Krystian Kapłon cytowany przez portal "Łączy Nas Piłka". Kapitan reprezentacji Polski, Mateusz Kabała dodał natomiast: Hiszpanie postawili trudne warunki. W końcu udało się przełamać opór, horror był do końca, ale świetna akcja Kuby Kożucha i Bartka Łastowskiego zakończona trzecią bramką zakończyła sprawę.

- Istne szaleństwo. Możemy się bawić i cieszyć, bo osiągnęliśmy wspaniały sukces - dodał prezes Stowarzyszenia Amp Futbol Polska, Mateusz Widłak.

Polska – Hiszpania 3:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Bramki dla Polski: Jakub Kożuch, Bartosz Łastowski x2

Więcej o: