Bundesliga. Heynckes skomentował zainteresowanie ze strony Bayernu

Jupp Heynckes znów poprowadzi Bayern Monachium - taką sensacyjną informację podał niemiecki "Bild". 72-latek potwierdził na łamach "RP-Online", że otrzymał ofertę z Bayernu, ale nic nie jest jeszcze przesądzone.

- Wciąż nic nie jest jeszcze pewne. Muszę najpierw wszystko przeanalizować. Minęło już prawie pięć lat od kiedy odszedłem z Bayernu. Od tego czasu futbol się znacząco zmienił. Spotkałem się z zarządem, który spytał mnie o możliwość prowadzenia klubu do końca obecnego sezonu - powiedział Heynckes.

Jupp Heynckes cztery lata temu zdecydował, że praca w Bayernie będzie jego ostatnią i odszedł na zasłużoną emeryturę, a jego miejsce w Bayernie zajął Pep Guardiola.

Heynckes już był trenerem Bayernu na przełomie lat 80. i 90. (1987–1991), oraz w 2009 r (przez kilka miesięcy) i w latach 2011-2013. 

Podczas jego ostatniej przygody udało mu się nawet wygrać Ligę Mistrzów i zdobyć mistrzostwo, puchar oraz Superpuchar Niemiec. 

Po zwolnieniu Carlo Ancelottiego władze w Bayernie przejął Willi Sagnol, który od razu starał się poprawić atmosferę w pokłóconej drużynie. Okazało się jednak, że problem leży znacznie głębiej i Bayern stracił kolejne punkty w tym sezonie. 

W klubie zaczęto się zastanawiać nad szybszym zatrudnieniem nowego trenera. Opcją dla Bayernu mieli być Tuchel i Nagelsmann, ale obaj trenerzy nie chcieliby przejmować klubu w środku sezonu. Dlatego wszystko wskazuje na to, że rolę "strażaka" przejmie Heynckes i to on poprowadzi Bayern do końca sezonu 2017/2018.

Więcej o: