Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Roger Guerreiro skończył z piłką w Brazylii. Ostatnio był kierowcą Ubera

Niemal dekadę temu Roger Guerreiro był jednym z najlepszych piłkarzy Legii Warszawa, był również częścią reprezentacji Polski, z którą pojechał na Euro 2008. Teraz Brazylijczyk z polskim paszportem powoli żegna się z futbolem. Ostatnio 35-latek był... kierowcą sieci Uber.

Roger Guerreiro to piłkarz doskonale znany polskim kibicom. W latach 2006-2009 brazylijski pomocnik był zawodnikiem Legii Warszawa. W tym czasie zdążył zadebiutować w reprezentacji Polski, dla której rozegrał 26 spotkań i wziął z nią udział w Mistrzostwach Europy w 2008 roku. 

Udane występy w Legii, a także gra w drużynie narodowej zaowocowały transferem Rogera do greckiego AEK Ateny. Od tamtej pory kariera pomocnika zaczęła jednak zdecydowanie zwalniać. W 2013 roku Roger wrócił do Brazylii, gdzie tułał się po klubach z niższych lig. Ostatnio zawodnik reprezentował barwy Hercílio Luz SC, a następnie EC Rio Verde.

W poważną piłkę Roger nie gra już jednak od dawna, o czym brazylijskie media informowały kilkukrotnie mówiąc nawet, że piłkarz zajął się innym zawodem i został kierowcą w sieci Uber w Rio de Janeiro. - Wypada podkreślić, że mieszkam w Sao Paulo. Historia nie jest jednak kłamstwem. Faktycznie, kilka miesięcy temu zdarzyło mi się wsiadać do samochodu, włączać aplikację i przewozić ludzi. Robiłem to jednak tylko czasami, w wolnym czasie - wytłumaczył piłkarz w rozmowie z portalem "Legia.net".

Zawodnik podkreślił jednak, że jego przygoda z piłką w Brazylii jest już definitywnie zakończona. - Skończyłem z profesjonalnym futbolem w Brazylii. Granie w piłkę tutaj ma coraz mniejszy sens. Kluby mają problem z utrzymaniem odpowiedniego poziomu organizacji, nie ma pieniędzy - dodał Roger. 

Guerreiro nie wykluczył również powrotu do Polski. - Polska? Byłbym bardzo zainteresowany powrotem tutaj - zakończył zawodnik.