Reprezentant Polski gwiazdą w australijskiej ekstraklasie

Adrian Mierzejewski jeszcze nie zdążył zadebiutować w australijskiej ekstraklasie, a eksperci już zdążyli okrzyknąć go jedną z największych gwiazd A-League. 30-latek został bardzo wysoko sklasyfikowany w zestawieniu najlepszych zawodników ligi.

Adrian Mierzejewski do Australii przeniósł się podczas letniego okna transferowego. Były reprezentant Polski 12 sierpnia został nowym piłkarzem Sydney FC, do którego trafił z Sharjah FC (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Mierzejewski zdążył już zaprezentować swoje umiejętności kibicom, a w meczu pucharowym strzelił nawet gola, ale prawdziwy sprawdzian i okazja do przywitania się z ligą nadejdzie w najbliższy w weekend, kiedy rozgrywki rozpocznie Hyundai A-League. 

Z okazji startu nowej kampanii ligowej w Australii, dziennikarze "The Daily Telegraph" stworzyli listę 50 najlepszych piłkarzy australijskiej ekstraklasy. Wśród wybranych zawodników znalazł się właśnie Adrian Mierzejewski, który zajął wysokie, czwarte miejsce.

"Zdążył już ucieszyć kibiców swoimi występami w pucharze, a przecież trener Graham Arnold powiedział po nich, że zawodnik nie był jeszcze gotowy do gry. Jest wiodącą postacią zespołu i potrafi zagrać zabójcze podanie na ponad pięćdziesiąt metrów" - tak swój wybór uzasadnia dziennik.

 Za najlepszego piłkarza w zestawieniu uznano klubowego kolegę Mierzejewskiego, Milosa Ninkovicia, za którego plecami znalazł się  Mark Miligan z Melbeourne Victory. Podium zamknął natomiast Diego Castro z Perth Glory.

Więcej o: