El MŚ 2018. Armenia - Polska. Bukmacherzy nie mają wątpliwości - faworyt jest tylko jeden

Nie ulega wątpliwości, że czwartkowy mecz eliminacji przyszłorocznych mistrzostw świata Armenia - Polska powinien się toczyć pod dyktando Biało-Czerwonych. Kursy na wygraną podopiecznych Adama Nawałki w zakładach bukmacherskich nie są więc zbyt wysokie, ale warto zwrócić uwagę na inne zakłady związane z tym meczem.

Wszyscy bukmacherzy są zgodni – Polska wygra z Armenią pewnie i bezboleśnie. Świadczą o tym bardzo niskie kursy. Największe szanse daje Ormianom STS – kurs na ich triumf wynosi 8.94. Fortuna, Totolotek i Forbet proponują 11.00, najmniej w gospodarzy wierzy zaś Etoto – tu jest aż 12.50.

Jeśli ktoś chciałby się dorobić, nie uda mu się to w przypadku postawienia na wygraną reprezentacji Polski. Eksperci Etoto dali kurs 1.20, co oznacza, że w przypadku postawienia np. 10 zł do wygrania byłoby… 50 groszy. W Totolotku, LV Bet, Milenium czy Fortunie kursy wynoszą odpowiednio: 1.25, 1.26, 1.27 i 1.28. Najwyżej jest w Forbecie– 1.33 – tu za postawioną „dychę” jest „aż” 1.70 zł do zgarnięcia.

Pewna wydaje się też inna kwestia – Polska wygra i to nie jedną bramką. W każdym z zakładów znajdują się wyższe kursy na nasze zwycięstwo dwu- lub trzybramkowe niż na minimalny wymiar kary. 1:0 dla Armenii byłoby wielką sensacją – Fortuna za taki wynik daje kurs 33.00, pozostali niewiele mniej. Wyższe niż 2:0 zwycięstwo gospodarzy jest mało prawdopodobne, dlatego kursy wynoszą dużo ponad 100.

Największe szanse na trafienie do naszej bramki wszyscy dają zawodnikowi Manchesteru United, Henrichowi Mchitarjanowi. Mimo to kurs na jego gola nigdzie nie schodzi poniżej 4.00. U nas, wiadomo, niespodzianką będzie, jeśli Robert Lewandowski nie wpisze się na listę strzelców. Na niego przypada średnia około 1.45. Sporą sumę można wygrać stawiając na bramkę np. Damiana Kądziora (kurs w STS – 15.00), Thiago Cionka (Etoto – 12.00) lub Tomasza Kędziorę (Forbet – 20.00).

Mecz może być zacięty, ale żaden z zakładów nie zakłada, że arbiter będzie zmuszony wyciągnąć czerwony kartonik (kursy około 1.20). Jeśli chodzi o „żółtko”, tu zaskoczenia być nie powinno – największe szanse mają na to nasi obrońcy, Kamil Glik i Michał Pazdan (po 3.00 w STS).

Spotkanie eliminacji MŚ 2017 Armenia – Polska odbędzie się w czwartek o godzinie 18:00.

Więcej o: