Grzegorz Krychowiak zdradził dlaczego nie udało mu się w PSG

Grzegorz Krychowiak po krótkiej przerwie wrócił do reprezentacji Polski. Pomocnik odbudowuje formę w angielskim West Bromwich Albion, do którego jest wypożyczony z PSG. O tym, dlaczego przygoda w Paryżu mu się nie udała piłkarz opowiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

- Nie ma co ukrywać, że poprzedni sezon zdecydowanie mi nie wyszedł. Nie jestem pierwszym i ostatnim piłkarzem, którego losy w klubie tak się potoczyły - powiedział Grzegorz Krychowiak w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Przypomnijmy, że Krychowiak trafił do PSG w lipcu 2016 roku. Aktualni wicemistrzowie Francji zapłacili za reprezentanta Polski ponad 30 mln euro. Niestety 27-latek w Paryżu nie spełnił oczekiwań i przez cały sezon rozegrał jedynie 19 spotkań. - Rozmawiałem z Emerym wielokrotnie. Trener powiedział, że nie pasuję do zespołu - skomentował swoją sytuację we Francji Krychowiak.

Po czym dodał: Emery powiedział mi, że na mojej pozycji powinienem grać jak Sergio Busquets. Zrozumiałem, że nie jestem odpowiednim zawodnikiem do wypełnienia nakreślonych przez niego zadań, na określoną przez niego pozycję.

Brak gry w klubie przełożył się na obecność Krychowiaka w kadrze. Defensywny pomocnik nie otrzymał od Adama Nawałki powołania na wrześniowe mecze z Danią (0-4) i Kazachstanem (3-0).

Jeszcze przed rozegraniem przez reprezentację Polski wspomnianych meczów 27-latek zmienił barwy klubowe i udał się na roczne wypożyczenie do West Bromwich Albion. W angielskim zespole reprezentant Polski dość szybko wyrósł na jedną z najważniejszych postaci i jak na razie rozegrał 5 spotkań (4 w Premier League i 1 w EFL Cup), wszystkie od pierwszej do ostatniej minuty.

Więcej o: