Primera Division. Real Madryt pokonał Espanyol. Dwa gole Isco

Real Madryt pokonał Espanyol 2-0 po dwóch golach Isco i awansował na 5. miejsce w tabeli Primera Division.

Isco pierwszą okazję na strzelenie gola miał już w 23. sekundzie, ale w sytuacji sam na sam trafił prosto w Pau Lopeza. Kolejny strzał oddał już w 3. minucie, ale potem napór Realu osłabł.

Isco przełamał się w końcu w 30. minucie - dostał prostopadłą piłkę od Cristiano Ronaldo i w sytuacji sam na sam pokonał Lopeza. Tuż przed przerwą po błędzie Casemiro najlepszą okazję na strzelenie gola zmarnował Espanyol - Gerard Moreno trafił z 14 metrów w słupek.

Na początku drugiej połowy znakomitą okazję miał Navarro, ale Keylor Navas odbił jego uderzenie. Real obudził się dopiero po 60. minucie. W efekcie w 71. minucie Isco zdobył drugą bramkę, tym razem po podaniu Marco Asensio i uderzeniu z 13 metrów. W końcówce na boisku nie działo się już zbyt wiele.

Ciekawie było przed i w trakcie meczu. Fani Realu skandowali "Viva Espana". To oczywista aluzja do tego, co się dzieje w Barcelonie i odbywającego się tam referendum niepodległościowego. Władze kraju stoją na stanowisku, że referendum jest nielegalne, a policja dostała rozkaz konfiskaty urn wyborczych oraz rozganiania zgromadzeń publicznych. W związku z tym rannych zostało już kilkaset osób (więcej szczegółów tutaj >>).

Dzięki zwycięstwu Real awansował na 5. miejsce w tabeli, ma 14 pkt. Do drugiej Sevilli traci dwa punkty, natomiast do prowadzącej Barcelony aż 7 pkt.