Napoli znalazło sposób na zastąpienie Milika? Callejon: Mogę grać jako środkowy napastnik

Sztab szkoleniowy Napoli wciąż zastanawia się nad tym, jak zastąpić Arkadiusza Milika, który ze względu na poważny uraz wypadł z gry na około pół roku. Swoją chęć gry na środku ataku w miejscu Milika wyraził Jose Callejon, który jest nominalnym prawym skrzydłowym.

- Jeśli trener mnie o to poprosi, mogę grać jako środkowy napastnik [...] Po kontuzji Arkadiusza Milika znaleźliśmy się w trudnej sytuacji. Teraz musimy się wzajemnie wspierać i pokazać, że jesteśmy zespołem. Poproszę o kilka rad Driesa Mertensa, który z pewnością podpowie mi jak grać na środku ataku - powiedział Jose Callejon w rozmowie z portalem "Football-italia.net".

Przypomnijmy, że w meczu ligowym ze Spal Arkadiusz Milik zerwał więzadło krzyżowe w prawym kolanie. Reprezentant Polski przeszedł już operację, ale do treningów wróci nie wcześniej niż za około 5 miesięcy. To sprawia, że Napoli szuka alternatyw dla Polaka, który był znakomitym uzupełnieniem będącego w świetnej dyspozycji Driesa Mertensa. 

Początkowo mówiło się o tym, że Roberto Inglese wypożyczony do Chievo Verona może już w trakcie zimowego okna transferowego wrócić do Napoli. Teraz prawdopodobne wydaje się przekwalifikowanie Jose Callejona, który w tym sezonie rozegrał 6 spotkań na pozycji prawego skrzydłowego. 

- Zadedykowaliśmy ostatni mecz Milikowi. Zdajemy sobie sprawę, że jest to trudny moment, zarówno dla niego, jak i dla całej drużyny. Musimy sobie jakoś poradzić - powiedział trener Maurizio Sarri na łamach portalu "Calciomercato.com".

Więcej o: