Dries Mertens mógł przejść do Arsenalu

Podczas letniego okna transferowego Dries Mertens mógł trafić do Arsenalu Londyn. Transfer zawodnika Napoli uzależniony był jednak od odejścia Alexisa Sancheza.

Podczas letniego okna transferowego dużo mówiło się o tym, że Alexis Sanchez może opuścić Arsenal. Reprezentant Chile bardzo naciskał na transfer, a chętnych nie brakowało. Arsene Wenger za wszelką cenę chciał jednak zatrzymać skrzydłowego, ale mimo wszystko liczył się z tym, że być może trzeba będzie szukać dla niego następcy.

Wspomnianym następcą Sancheza miał zostać Dries Mertens, który w tym sezonie błyszczy w Napoli. Reprezentant Belgii ma bardzo niską, jak na obecne realia na rynku transferowym, kwotę odstępnego, która wynosi 30 mln euro. Wyłożenie takich pieniędzy dla Arsenalu nie byłoby problemem.

Ostatecznie Sanchez pozostał jednak w kadrze Kanonierów, a do transferu Mertensa nie doszło. Chilijczyk w tym sezonie Premier League gola jeszcze nie strzelił, natomiast Belg w każdym meczu Serie A zachwyca. 30-latek w pięciu meczach ligowych aż sześciokrotnie wpisywał się na listę strzelców, przez co m.in. spotkania drużyny z Neapolu, z ławki rezerwowych musi oglądać Arkadiusz Milik.

Więcej o: