Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rakitić krytykuje Barcelonę za sprzedaż Neymara? "Według mnie to była zła decyzja"

Ivan Rakitić udzielił ostatnio wywiadu stacji BBC. Chorwacki pomocnik Barcelony skomentował w nim m.in. sprzedaż Neymara do PSG. - Według mnie była to zła decyzja - powiedział 29-latek.

Neymar z Barcelony odszedł w sierpniu, w połowie letniego okna transferowego. Szefowie Paris Saint-Germain zapłacili za brazylijskiego piłkarza aż 222 mln euro, czym ustanowili transferowy rekord świata. Mimo ogromnej kwoty, jaka wpłynęła na konto wicemistrzów Hiszpanii, strata zawodnika takiego formatu z pewnością była dla nich bolesna.

Odejście Neymara komentowało wiele osób, w tym zawodnicy katalońskiego zespołu. Teraz, w wywiadzie udzielonym stacji BBC, zrobił to środkowy pomocnik Barcelony, Ivan Rakitić. 

- Dla mnie, osobiście, odejście Neymara było bardzo ciężkie. Nie tylko dlatego, że jest on jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, ale przede wszystkim z tego powodu, że uważam go za fantastycznego człowieka. Neymar był dla nas ważny zarówno na boisku, jak i w szatni, wprowadzał świetną atmosferę - powiedział Chorwat.

Wielu ekspertów twierdziło, że piłkarza takiego jak reprezentant Brazylii nie powinno się sprzedawać niezależnie od oferowanej kwoty. W podobnym tonie na temat całej sytuacji wypowiedział się również Rakitić. - Uważam, że sprzedanie Neymara było złą decyzją, ponieważ posiadanie w zespole takiego zawodnika było czymś niezwykłym - dodał zawodnik.

- Mimo wszystko należy uszanować jego decyzję o przejściu do PSG. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w Paryżu, mamy nadzieję, że będzie odnosił tam sukcesy, a my jako cała drużyna musimy skupić się na dobrej grze bez Neymara w składzie - zakończył 29-latek.