Świetna kolejka reprezentantów Polski w Serie A. Wreszcie wyszli z cienia

Świetną kolejką mają za sobie polscy piłkarze, którzy jeszcze niedawno znaleźli się na zakręcie swojej kariery. Bartosz Bereszyński został wybrany piłkarzem meczu według WhoScored, a Bartosz Salamon zebrał bardzo dobre oceny mimo porażki z Milanem.

Według serwisu WhoScored, Bartosz Bereszyński został uznany najlepszym piłkarzem meczu Sampdoria - Hellas (0:0). Prawy obrońca otrzymał notę 8,1 i został MVP meczu. Nieco gorzej, ale równie porządnie oceniony został Karol Linetty, który opuścił boisko w końcówce meczu. Pomocnik otrzymał notę 6,8. Średnia w zespole Sampdorii to 6,86.

Salamon też najlepszy

Chyba najwięcej pozytywnych głosów od ekspertów zebrał jednak Bartosz Salamon ze SPAL. Jego drużyna uległa Milanowi 0:2, ale obrońca zagrał bardzo dobre zawody i również dostał najwyższe oceny w swojej drużynie. WhoScored dało mu 7,2. 

Polak w SPAL jest podstawowym zawodnikiem i co ciekawe, występuje w ustawieniu 3-5-2. Salamon ustawiany jest na pozycji prawego środkowego obrońcy. 26-letni obrońca wskoczył do pierwszego składu w drugiej kolejce Serie A i od tego momentu nie opuścił nawet minuty. 

Po tym, jak Salamon wypadł ze składu Cagliari, Adam Nawałka przestał powoływać go do reprezentacji Polski. Wydaje się jednak, że Salamon może liczyć na obecność w kadrze na decydujące mecze eliminacji MŚ.

Więcej o: