Wojciech Szczęsny chwalony za mecz z Fiorentiną

W środę Wojciech Szczęsny zaliczył swój drugi występ ligowy w barwach Juventusu. Mistrzowie Włoch pokonali Fiorentinę (1-0), a reprezentant Polski zebrał dobre noty za swoją grę.

Występ Wojciecha Szczęsnego w meczu z Fiorentiną był jego drugim meczem w barwach Juventusu w odstępie dwóch tygodni. Reprezentant Polski po raz kolejny nie zawiódł zaufania trenera Massimiliano Allegriego, chociaż tym razem miał o wiele mniej pracy niż w spotkaniu z Chievo. 

Piłkarze z Florencji nie potrafili poważnie zagrozić bramce mistrzów Włoch, kilka razy udało im się jednak przedostać pod pole karne Starej Damy, ale zazwyczaj akcje przerywali obrońcy Juve lub właśnie Wojciech Szczęsny. Polski bramkarz bardzo dobrze współpracował z linią obrony, skutecznie wyprowadzał piłkę, nawet pod naciskiem przeciwników, a także dobrze wyłapał kilka dośrodkowań.

Portal "calciomercato.com" występ Szczęsnego ocenił jako poprawny i napisał: Szczęsny nie miał żadnej efektownej parady, ale wprowadzał bardzo duży spokój do gry obronnej, co przy ocenie bramkarza zawsze jest istotne. Polak kolejny raz udowodnił również, że bardzo dobrze gra nogami.

Większość włoskich portali i gazet wystawiła 27-latkowi notę "6". Najlepiej oceniani byli piłkarze, którzy bezpośrednio zapewnili zwycięstwo Juventusu - Mario Mandzukić, którzy strzelił gola, a także Juan Cuadrado, który asystował przy jego trafieniu.

Więcej o: