Liga hiszpańska. Jan Oblak - mistrz bronienia rzutów karnych [WIDEO]

Nie ulega wątpliwości, że Jan Oblak jest jednym z najlepszych bramkarzy świata. Słoweniec znalazł sobie jednak specjalizację - obrony rzutów karny. W meczu z Athletic Bilbao (1:2) obronił szósty z ostatnich dziesięciu rzutów karnych podyktowanych przeciwko Atletico.

Athletic Bilbao grał w środę bardzo dobry mecz i już pod koniec pierwszej połowy mógł wyjść na prowadzenie. Filipe Luis popełnił błąd we własnym polu karnym i sfaulował rywala. Sędzia podyktował jedenastkę dla Athletiku, ale gospodarze nie byli w stanie wyjść na prowadzenie, bo fenomenalną paradą popisał się Jan Oblak, który obronił strzał Aduriza.

Była to już szósta obrona rzutu karnego przez Oblaka w dziesięciu ostatnich przypadkach, gdy sędzia podyktował ,,jedenastkę'' przeciwko jego drużynie.

Statystyki Oblaka przy bronieniu rzutów karnych bardzo dobre. W całej swojej karierze Oblak musiał bronić 33 ,,jedenastki'', a dokładnie 11 razy udało mu się uchronić drużynę od straty bramki.

Ostatnim piłkarzem, który pokonał Oblaka z rzutu karnego był Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zrobił to 19 listopada 2016 roku, a Real Madryt wygrał 3:0.