Everton wstrzyma wypłatę Wayne'a Rooneya

Sky Sports informuje, że Everton wstrzyma pensję swojej gwiazdy. Kara ma związek z kolejnymi przygodami Rooneya, który został skazany przez sąd za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Everton zdecydował się na zastosowanie kary, po tym jak policja zatrzymała Rooneya do badania, a alkomat wskazał, że piłkarz jest nietrzeźwy. Sprawa trafiła do sądu, a ten zabrał Rooneyowi uprawnienia do kierowania pojazdami na okres dwóch lat. 

Everton podjął decyzję, że Rooney musi ponieść dodatkową karę, dlatego Anglik nie dostanie dwóch ,,tygodniówek'', a pieniądze trafią na cel charytatywny. Oprócz tego, piłkarz musi odpracować społecznie dokładnie 100 godzin.

To nie pierwsza wpadka angielskiej gwiazdy, ale Rooney zdecydował się na wystosowanie oficjalnych przeprosin. - Przepraszam za swój niewybaczalny brak odpowiedzialności. To było całkowicie niewłaściwe. Przeprosiłem  moją rodzinę, mojego menedżera, władze i wszystkich  klubie.  Proszę o przebaczenie wszystkich, którzy mnie wspierali. - napisał Rooney na oficjalnej stronie.