Fatalne wieści dla Bayernu Monachium. Manuel Neuer poważnie kontuzjowany

Bramkarz Bayernu Monachium, Manuel Neuer, nie dokończył poniedziałkowego treningu z drużyną. Jak podaje niemiecki "Bild", mistrz świata z 2014 roku odniósł poważną kontuzję lewej stopy i do gry będzie w stanie wrócić dopiero za kilka miesięcy.

Dziennikarze „Bilda” poinformowali, że Neuer uskarżał się na ból w lewej stopie podczas poniedziałkowego treningu Bayernu Monachium. Bramkarz od razu przeszedł badania, które wykazały, że jedna z kości została złamana. Klub nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, ponieważ zamierza poczekać na szczegółowe testy we wtorek.

Problemy z lewą stopą nie są Neuerowi obce – w kwietniowym półfinale Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt po raz pierwszy nabawił się urazu. Po długiej rehabilitacji wrócił do gry, ale jak widać, kontuzja wciąż nie została w pełni wyleczona. 31-latek opuścił pierwszą kolejkę nowego sezonu Bundesligi, a teraz będzie musiał przejść operację i pauzować najprawdopodobniej przez kilka miesięcy.

Kibice Bayernu Monachium nie mają w ostatnim czasie powodów do radości. Oprócz kontuzji ich podstawowego bramkarza, atmosfera w drużynie pozostawia wiele do życzenia. Wciąż nieznana jest przyszłość najlepszego strzelca mistrzów Niemiec, Roberta Lewandowskiego, który otwarcie skrytykował politykę transferową klubu.

Podopieczni Carlo Ancelottiego rozegrają najbliższy mecz we wtorek o godzinie 20:30. W ramach piątej kolejki Bundesligi zmierzą się na wyjeździe z Schalke.

Zobacz wideo
Więcej o: