Primera Division. Kontuzja Dembele poważniejsza niż przypuszczano. Zawodnika czeka długa przerwa

Ousmane Dembele nie zagra przynajmniej przez najbliższe 4 miesiące. Najdroższy zawodnik w historii Barcelony zerwał ścięgno w lewym udzie.

Dembele kontuzji doznał w trakcie sobotniego spotkania Barcelony z Getafe (2-1). W 24. minucie zawodnik wicemistrzów Hiszpanii wdał się w drybling z jednym z rywali. Po chwili Francuz zaczął utykać, a następnie położył się na murawie i nie był w stanie kontynuować gry.

Początkowe diagnozy mówiły jedynie o naciągnięciu, bądź naderwaniu ścięgna w lewym udzie. Szczegółowe badania pokazały jednak, że ścięgno jest całkowicie zerwane, a Dembele będzie musiał przejść operację, po której do treningów wróci najwcześniej za 4 miesiące.

Ousmane Dembele trafił do Barcelony pod koniec letniego okna transferowego. Reprezentant Francji w drużynie Ernesto Valverde miał zastąpić Neymara, który zamienił Barcelonę na PSG. Szefowie katalońskiego zespołu zapłacili za 20-latka Borusii Dortmund aż 105 mln euro, co stanowi nowy rekord w historii klubu.

Saga z transferem Dembele do Barcelony ciągnęła się bardzo długo. Właściciele Borussii Dortmund przez długi czas odrzucali oferty hiszpańskiej drużyny, czego efektem był strajk piłkarza. Skrzydłowy nie trenował z drużyną BVB, chcąc w ten sposób wymusić zgodę na odejście. Być może taka przerwa miała wpływ na dyspozycję fizyczną piłkarza i przyczyniła się do jego urazu.

W Barcelonie Dembele zdążył dotychczas rozegrać 3 spotkania. Dwa w lidze hiszpańskiej (w tym krótki występ z Getafe), a także jedno w Lidze Mistrzów z Juventusem. Do końca 2017 roku Francuza nie zobaczymy już na boisku.

Więcej o: