Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Stilić z pozwoleniem na pracę! Od teraz może grać w Ekstraklasie

Jak dowiedział się Sport.pl Wojewoda Mazowiecki przyznał dziś pozwolenie na pracę Semirowi Stiliciowi. Bośniak, który przez dwa tygodnie nie mógł występować w Ekstraklasie, może już reprezentować barwy Wisły Płock. Pierwszą okazję będzie miał w sobotę.

W czwartek „Przegląd Sportowy” poinformował, że Semir Stilić, nowy pomocnik Wisły Płock, nie może występować w lidze polskiej, bo nie posiada pozwolenia na pracę wydanego przez Wojewodę Mazowieckiego (jako obywatel kraju spoza Unii Europejskiej). Bośniak posiadał co prawda dokument uprawniający go do gry przyznany przez Wojewodę Małopolskiego - otrzymał go, kiedy związał się z Wisłą Kraków - ale zgoda ważna do grudnia nie obowiązuje na terenie Mazowsza.

- Też jesteśmy tym zdziwieni, ale takie są przepisy. Od kilku dni mocno zabiegamy o to, żeby władze wojewódzkie wystawiły nam odpowiednie papiery dla Semira. To standardowe procedury przy zatrudnieniu zawodników spoza UE – tłumaczył „PS” prezes Wisły Jacek Kruszewski. Starania działaczy płockiego klubu przyniosły efekt! Dziś Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wystawił odpowiedni dokument, który uprawnia piłkarza do gry w Ekstraklasie (tj. do zgłoszenia w rozgrywkach ). - Przeszkody administracyjne zostały zlikwidowane. Teraz wszystko zależy od Semira i trenera Jerzego Brzęczka - mówi Sport.pl Mikołaj Gratkowski, jeden z przedstawicieli Stilicia.

Pierwszą okazję 29-latek będzie miał już w sobotę. W Płocku „Nafciarze” zmierzą się z Pogonią Szczecin.

Już jest! Świeżutki #PrzewodnikKibica od EkstraStats i Sport.pl. Kompendium wiedzy o grze wszystkich zespołów Ekstraklasy. Polecamy ----> https://sklep.przewodnikkibica.pl/

Przewodnik KibicaPrzewodnik Kibica Sport.pl

Więcej o: