Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Kara zawieszenia dla Marcelo zmniejszona

Komitet Apelacyjny postanowił zmniejszyć karę zawieszenia dla Marcelo do jednego meczu. Brazylijczyk początkowo miał pauzować przez dwa spotkania za przewinienie w meczu z Levante.

Zawieszenie Marcelo było efektem zachowania Brazylijczyka w ligowym meczu Realu Madryt z Levante (1-1). Brazylijski obrońca kopnął rywala bez piłki, za co obejrzał czerwoną kartkę i został odesłany do szatni. Piłkarzowi mistrzów Hiszpanii groziło nawet 12 meczów zawieszenia, ale ostatecznie komisja ukarała gracza karą dwóch spotkań pauzy.

Pomimo niskiego wymiaru kary władze Realu zdecydowały się na złożenie odwołania, co okazało się słuszną decyzją. Komitet Apelacyjny postanowił zmniejszyć karę 29-latka do zaledwie jednego meczu. To oznacza, że reprezentant Brazylii nie wystąpi jedynie w najbliższym starciu ligowym z Realem Sociedad.

Piłkarze Zinedine`a Zidane`a od początku sezonu mają problem z utrzymaniem dyscypliny. Zawodnicy "Królewskich" do tej pory zebrali już trzy czerwone kartki - o jedną więcej niż w całej minionej kampanii ligowej.