Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2018. Arabia Saudyjska zmieniła trenera po awansie na mundial w Rosji

Edgardo Bauza został nowym selekcjonerem Arabii Saudyjskiej, która jako jedna z pierwszych reprezentacji zapewniła sobie awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata. Argentyński szkoleniowiec zajmie miejsce Berta van Marwijka.

Arabia Saudyjska wywalczyła awans na Mistrzostwa Świata w Rosji dzięki zajęciu drugiego miejsca w swojej grupie eliminacyjnej. Saudyjczycy zgromadzili tyle samo punktów ile Australia, która miała jednak gorszy bilans bramkowy.

Po zakończeniu udanych eliminacji wygasł kontrakt trenera Berta van Marwijka, który w 2010 roku zdobył z reprezentacją Holandii wicemistrzostwo świata na mundialu w RPA. Przedstawiciele saudyjskiego związku piłki nożnej automatycznie rozpoczęli negocjacje na temat nowej umowy z 65-latkiem, ale obie strony nie potrafiły dojść do porozumienia. Marwijk wyjaśnił, że stało się tak ze względu na zwolnienie jego współpracowników oraz na niechęć do stałego mieszkania w Arabii. 

- Zerwałem negocjacje, ponieważ po awansie na mistrzostwa świata, kilku moich współpracowników zostało zwolnionych. Nie mogłem tego zaakceptować, a poza tym, nie chcę mieszkać na stałe w Arabii Saudyjskiej. Chciałbym wziąć udział w mundialu, po to podjąłem się tej pracy, ale nie mogę pozwolić sobie na to, by ktoś mówił mi jak mam wykonywać swoje obowiązki. 

W takiej sytuacji na nowego selekcjonera Arabii Saudyjskiej został wybrany Edgardo Bauza. 

Bauza w trakcie eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata pracował już z dwiema reprezentacjami. Najpierw 59-latek prowadził reprezentację Argentyny, która głównie z jego winy wciąż nie jest pewna wyjazdu na mundial, a po kwietniowym zwolnieniu z drużyny "Albicelestes" objął kadrę Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Z drużyną narodową ZEA Bauza również nie potrafił wywalczyć awansu na turniej w Rosji. W swojej grupie eliminacji Zjednoczone Emiraty Arabskie zajęły 4. miejsce za Japonią, Australią i właśnie Arabią Saudyjską.

Zobacz wideo

Przewodnik KibicaPrzewodnik Kibica Sport.pl

Więcej o: