Były piłkarz Cracovii trenuje z Manchesterem City! Wyjazd do Australii coraz bliżej

Marcin Budziński wciąż oczekuje na wizę do Australii. 27-latek przebywa obecnie w Anglii, gdzie trenuje z drużyną Manchesteru City! Według informacji Sport.pl jeszcze w tym tygodniu Polak poleci do Melbourne, gdzie podpisze dwuletnią umowę z Melbourne City.

Budziński stał się jedną z sześciu ofiar krakowskiej czystki Michała Probierza. Po objęciu sterów w Cracovii nowy szkoleniowiec postanowił pożegnać się m.in. z Mateuszem Cetnarskim, Piotrem Polczakiem a także Budzińskim z którym klub nie przedłużył umowy. Do piłkarza uśmiechnął się jednak los. Z jego menadżerami skontaktowali się działacze Melbourne City, którzy zaproponowali 27-letniemu Polakowi występy w dalekiej Australii.

Według informacji Sport.pl 27-latek wciąż czeka na wizę. Budziński od kilku dni przebywa w Manchesterze, gdzie oczekuje na dokumenty i trenuje z… Manchesterem City U-23! A wszystko dlatego, że The Citizen, podobnie jak Melbourne City, należą do jednego właściciela – City Football Group (podobnie jak amerykański New York City, urugwajski Club Atletico Torque czy hiszpańska Girona).

– Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, Marcin wizę powinien otrzymać pod koniec tygodnia. Jeśli tak się stanie w weekend wyruszy do Australii – mówi nam Konrad Gołoś z agencji BMG-SPORT. W Melbourne na Budzińskiego czeka do podpisania 2-letni kontrakt.

Melbourne City to klub założony zaledwie osiem lat temu. Czwartą drużynę poprzedniego sezonu A-League prowadzi Warren Joyce, zasłużony piłkarz Boltonu, Preston North End i Hull City. Największą gwiazdą „Serc” jest natomiast 29-letni Urugwajczyk Bruno Fornaroli w przeszłości występujący m.in. w Sampdorii Genua i Panathinaikosie Ateny.

Zobacz wideo
Więcej o: