Po 17 latach Tomas Rosicky znów strzelił gola dla Sparty Praga

Tomas Rosicky w weekend przypomniał o sobie kibicom. Czeski rozgrywający, który rok temu wrócił do Sparty Praga, w niedzielnym spotkaniu ligowym strzelił gola.

Rosicky to wychowanek Sparty Praga. W 2001 roku właśnie z czeskiego klubu przeszedł za 14,5 mln euro do Borussii Dortmund, aby 5 lat później za 10 mln euro przenieść się do Arsenalu Londyn. 

W Arsenalu Rosicky przeżył swój najlepszy okres w karierze. Czeski pomocnik przez 10 lat pobytu w Anglii rozegrał dla Kanonierów niemal 250 spotkań, w których zdobył 29 bramek i zaliczył 22 asysty. 

W 2016 roku 36-latek wrócił do Sparty Praga, ale cały ubiegły sezon stracił przez poważną kontuzję. Od początku nowej kampanii ligowej Rosicky gra już w pierwszym składzie drużyny włoskiego trenera Andrei Stramaccioniego i prezentuje się coraz lepiej.

W niedzielę Sparta pokonała na własnym boisku zespół MFK Karvina (2-0), a gola otwierającego wynik spotkania w 18. minucie zdobył właśnie Rosicky. Było to pierwsze trafienie piłkarza dla czeskiego klubu po 17 latach. 

Więcej o: