Bundesliga. Bardzo słabe oceny Roberta Lewandowskiego po porażce Bayernu

Bayern Monachium w sobotę sensacyjnie przegrał na wyjeździe z Hoffenheim 0-2. Bardzo słabe oceny za występ w tym spotkaniu otrzymał Robert Lewandowski.

Reprezentant Polski przebywał na boisku przez pełne 90 minut, ale zabrakło mu skuteczności. Napastnik Bayernu był również odcięty od podań i zagrał bardzo przeciętnie, podobnie jak cały zespół mistrzów Niemiec.

Po sobotnim meczu oraz po ostatnich wypowiedziach, niemieckie media nie oszczędziły Lewandowskiego. 29-latek od dziennika "Muenchner Abendzeitung" otrzymał notę "4" w skali 6-1, przy czym "szóstka" oznacza grę poniżej krytyki, a "jedynka" poziom klasy światowej. - Po krytyce polityki kadrowej, czołowy napastnik Bayernu nie zagrał wielkiego meczu. Tym razem Polakowi zabrakło szczęścia pod bramką rywali - napisali dziennikarze gazety z Monachium.

"Kicker" przypomniał, że Lewandowski mógł wpisać się na listę strzelców już w 7. minucie, ale nie wykorzystał dobrego dogrania Thomasa Muellera i po jego strzale piłka jedynie otarła się o poprzeczkę. - Lewandowski był blisko otwarcia wyniku, ale nieczysto uderzył piłkę - napisał magazyn.

- Lewandowskiemu zabrakło pomysłu i precyzji, tak jak całej drużynie. Jednak sytuacja, to za mało, aby móc pokonać Hoffenheim - napisał portal internetowy telewizji "Sport1".