Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Real Madryt otrzyma olbrzymie pieniądze od Adidasa

Półtora miliarda euro plus bonusy - tyle Real Madryt otrzyma od marki Adidas za kolejne dziesięć lat noszenia ich odzieży w trakcie meczów. Niemiecki gigant wyłożył tak ogromną sumę, ponieważ zrobi wszystko, by nie stracić mistrzów Hiszpanii na rzecz Nike lub Under Armour, co od pewnego czasu spekulowano.

Świat obiegła informacja, że Real Madryt nie jest już zadowolony ze współpracy z Adidasem. Niemiecka firma ubiera ich od 1998 roku, ale suma pieniędzy otrzymywana za sezon (55 mln euro) przestała zadowalać mistrzów Hiszpanii. Natychmiast zainteresowała się tym marka Under Armour, która rozpoczęła już nawet wstępne rozmowy. Ich odzież noszą  piłkarze Tottenhamu Hotspur, a także inne ikony świata sportu, m.in. tenisista Andy Murray czy koszykarz Stephen Curry.

Do gry włączyła się także amerykańska Nike, która po Barcelonie chciałaby mieć kolejnego hiszpańskiego giganta. Zaproponowała Realowi 120 mln euro za sezon, ale bardzo to zdenerwowało Adidasa, który nie skąpił pieniędzy i niebawem wyłożył jeszcze więcej.

150 mln euro za sezon i dziesięcioletnia umowa, co daje łącznie 1,5 mld na następną dekadę – tyle wyłożył Adidas, zostawiając daleko w tyle oferty Under Armour i Nike. Decyzja Realu nie jest jeszcze znana, ale najprawdopodobniej klub się zgodzi i nie zmieni producenta swojej odzieży. "Królewscy" staną się tym samym najlepiej opłacaną drużyną, wyprzedzając Manchester United (95 mln za sezon) i Barcelonę (85 mln).

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (22)
Real Madryt otrzyma olbrzymie pieniądze od Adidasa
Zaloguj się
 • jego_eminencja

  Oceniono 6 razy 6

  a za to zaplacimy my..., dres od adidasa kosztuje 400zl a koszt uszycia w Bangladeszu to 10zl,
  to samo z butami do biegania, Nike tez ma te horendalne ceny, buty za 800-1000zl gdzie koszt wyprodukowania jednej pary to 10zl lub 20zl,

 • iwo85

  Oceniono 2 razy 2

  Tylko że Barcelona otrzymuje ok 155mln euro za sezon od Nike.

 • sylenth

  Oceniono 1 raz 1

  Addidas ma adidasa

 • mk30553

  0

  ile dostaje od adidasa klub z Ł3?

 • heliheli

  Oceniono 2 razy 0

  adidas to sy/f

 • wnuwoj9

  Oceniono 2 razy 0

  Paradziennikarze sprawdcie najpierw ile dostal MU od adidasa zanim zaczniecie glosic peany na temat boskiego RM

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX