Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Kluby zdecydowały. Letnie okno transferowe będzie skrócone!

Przedstawiciele klubów Premier League poprzez wspólne głosowanie zdecydowali, że letnie okno transferowe w angielskiej ekstraklasie będzie zamykać się wcześniej.

Według informacji angielskich mediów przedstawiciele wszystkich klubów wspólnie podjęli taką decyzję, a głosów sprzeciwu nie było. Na mocy nowych ustaleń, od przyszłego roku okno transferowe w Premier League będzie zamykać się na dwa dni przed startem nowego sezonu, o godzinie 18.00 polskiego czasu (17.00 czasu lokalnego).

Zmiana podyktowana była głównie ostatnimi wydarzeniami, kiedy największe gwiazdy poszczególnych klubów odchodziły z nich w ostatnim momencie i nie było już czasu na szukanie ich następców. Właśnie w takich okolicznościach Gylfi Sigurdsson zamienił Swansea na Everton. 

Dodatkowo władze angielskich klubów chciały wyeliminować "protesty" piłkarzy, którzy nie grali w pierwszych kolejkach, ponieważ oczekiwali na zgodę na transfer, np. Philippe Coutinho w Liverpoolu, czy Virgil van Dijk w Southampton. 

Wcześniejsze zamknięcie okna transferowego oznacza jednak jedynie zablokowanie możliwości kupowania nowych graczy przez angielskie kluby po starcie nowego sezonu. Drużyny z Premier League wciąż będą mogły sprzedawać graczy do krajów, gdzie okienka wciąż będą otwarte.

Podjęcie podobnych działań rozważają również władze innych, silnych europejskich lig, m.in. Bundesligi.

Zobacz wideo