Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Szukała znalazł nowy klub! Nie wypożyczenie a transfer definitywny

Łukasz Szukała został dziś nowym piłkarzem MKE Ankaragucu. Wbrew informacjom tureckich mediów 33-letni stoper został nie wypożyczony, a sprzedany z Osmanlisporu do drugoligowca z Ankary. Jak dowiedział się Sport.pl Polak podpisał z MKE dwuletnią umowę.

Kilka dni temu w tureckich i polskich mediach pojawiła się nieprawdziwa informacja, że Szukała został wypożyczony do końca sezonu z Osmanlisporu, z którym wiązał go jeszcze roczny kontrakt, do MKE Ankaragucu. Jak dowiedział się Sport.pl polski piłkarz w rzeczywistości dopiero dziś odszedł z Osmanlisporu i na dwa lata związał się z drugoligowym MKE. Oba kluby swoje siedziby mają w stolicy Turcji, Ankarze.

Były reprezentant Polski w Osmanlisporze występował od sierpnia 2015 roku. Przez dwa sezony w barwach „Ottomanów” rozegrał jednak zaledwie dwanaście spotkań ligowych. Nowy klub Szukały od tego sezonu rywalizuje w TFF 1. Lig, drugiej lidze tureckiej, której jest beniaminkiem. W trwających rozgrywkach Ankaragücü, którego piłkarzem w przeszłości był Michał Żewłakow, zajmuje 17, czyli przedostatnią lokatę.

Łukasz Szukała to 17-krotny reprezentant Polski. W przeszłości występował w m.in. w TSV 1860 Monachium, Alemannii Aachen, Steaule Bukareszt i Al-Ittihad Dżudda.

Więcej o: