Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Władze Ligue 1 odniosły się do słów prezydenta La Liga i stanęły w obronie PSG

Prezydent La Liga, Javier Tebas, kolejny raz publicznie skrytykował przenosiny Neymara do PSG i zarzucił francuskiemu klubowi to, że transfer był przeprowadzony niezgodnie z prawem. Na słowa hiszpańskiego działacza zareagowali przedstawiciele Ligue 1.

- Przyłapaliśmy ich na sikaniu do basenu. Neymar sikał z trampoliny. Nie możemy czegoś takiego zaakceptować - powiedział Tebas podczas konferencji SoccerEx

Po czym dodał: Nie chodzi wyłącznie o PSG, ale również Manchester City. Potrzebujemy większych przychodów z praw telewizyjnych, w przeciwnym razie, oni z tą ropą zabiorą wszystkich zawodników.

Na ostre słowa prezydenta La Liga zareagowali przedstawiciele francuskiej Ligue 1, którzy wydali w tej sprawie oficjalne oświadczenie. 

"Zdecydowanie potępiamy obraźliwe uwagi skierowane dzisiaj przez Javiera Tebasa w stronę Paris Saint-Germain. Stwierdzenie, które padło, nie jest godne tak szanowanej instytucji, jaką jest La Liga.

Potwierdzamy swoje poparcie dla PSG, zwracając się przeciw nagonce prowadzonej od kilku tygodni m.in. przez inne kluby. 

Z zadowoleniem patrzymy na atrakcyjność ligi. Aktywność francuskich klubów na rynku transferowym, zwłaszcza PSG, przyczyniła się do jej rozwoju. Dzięki tym inwestycjom zanotowaliśmy bardzo dobry początek sezonu pod względem liczby strzelonych goli i kibiców na trybunach" - możemy przeczytać w komunikacie władz ligi francuskiej.