Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Arturo Vidal niespodziewanie ogłosił, że niebawem zakończy karierę reprezentacyjną

Reprezentacja Chile przeżywa ostatnio trudny okres. Drużyna trenera Juana Antonio Pizziego przegrała dwa ostatnie spotkania eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji. Dodatkowo po porażkach, Arturo Vidal ogłosił, kiedy zamierza zakończyć karierę reprezentacyjną.

Awans Chile na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata stanął ostatnio pod dużym znakiem zapytania. Drużyna z Arturo Vidalem i Alexisem Sanchezem w składzie przegrała dwa ostatnie spotkania eliminacji do mundialu. Najpierw piłkarze trenera Pizziego okazali się gorsi od Parragwaju (0-3), a następnie musieli uznać wyższość Boliwii (0-1).

Po dwóch porażkach, które znacznie oddaliły reprezentację Chile od najbliższych mistrzostw, na drużynę La Roja spadła kolejna zła informacja. Arturo Vidal ogłosił, że zakończy swoją karierę w drużynie narodowej po MŚ w Rosji, o ile oczywiście jego zespół na turniej awansuje.

- Przepraszam Chile za te dwie porażki. Daliśmy z siebie wszystko na boisku, ale nie daliśmy rady. Będziemy jednak walczyć dalej! Zostały mi jeszcze dwa mecze eliminacji i mundial. Dziękuję za całą miłość, jaką otrzymałem przez te wszystkie lata! - napisał na swoim profilu na Instagramie Arturo Vidal. 

Występ pomocnika Bayernu Monachium i całej reprezentacji Chile na mistrzostwach w Rosji może być jednak niemożliwy. Aktualnie drużyna 30-latka zajmuje 6. miejsce w tabeli swojej grupy eliminacji MŚ. Co prawda traci jedynie punkt do Argentyny i Peru, ale czekają ją dwa trudne spotkania. 6 października z Ekwadorem, który w pierwszym spotkaniu obydwu zespołów okazał się lepszy (3-0), a 5 dni później na wyjeździe z Brazylią.

Zobacz wideo
Więcej o: