Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

La Liga. Real Madryt przedłużył kontrakt z Martinem Odegaardem

Martin Odegaard w rozmowie z norweskimi mediami zdradził, że po zakończeniu obecnego sezonu nadal będzie zawodnikiem Realu Madryt.

18-letni Norweg został piłkarzem Realu Madryt w styczniu 2015 roku. Mistrzowie Hiszpanii zapłacili za młodego pomocnika niemal 3 mln euro. Nieco ponad pół roku temu zawodnik został wypożyczony na 18 miesięcy do holenderskiego Heerenveen.

Kontrakt Odegaarda z Realem wstępnie miał wygasać w czerwcu 2018 roku, jednak zawierał on zapis mówiący o tym, że hiszpański klub może przedłużyć kontrakt do 2021 roku. W rozmowie z VG Sporten 9-krotny reprezentant Norwegii przyznał, że po zakończeniu wypożyczenia do Eredivisie, nadal będzie on piłkarzem Królewskich.

Odegaard od dłuższego czasu uważany jest za jeden z największych talentów europejskiej piłki. W tym sezonie ligi holenderskiej rozegrał on trzy pełne mecze w barwach Heerenveen. Przed udaniem się na wypożyczenie 18-latek wystąpił również w 62 spotkaniach Realu Madryt Castilla, a także dwukrotnie zagrał w pierwszej drużynie mistrzów Hiszpanii.

Zobacz wideo
Więcej o: