Skandal podczas meczu Czechów z Niemcami. Kibice krzyczeli "Sieg Heil" podczas spotkania

W piątek reprezentacja Niemiec pokonała na wyjeździe Czechy 2-1. Zwycięstwo w Pradze bardzo przybliżyło piłkarzy Joachima Loewa do awansu na najbliższe mistrzostwa świata. Nie obyło się jednak bez skandalu.

W trakcie spotkania, które reprezentacja Niemiec po bramkach Timo Wernera i Mattsa Hummelsa wygrała 2-1, kibice mistrzów świata zachowywali się skandalicznie. Najpierw podczas minuty ciszy poświęconej dwóm niedawno zmarłym czeskim działaczom obrażali oni niemiecki związek piłki nożnej, a następnie podczas gry wykrzykiwali nazistowski okrzyk "Sieg heil". 

Dodatkowo niemieccy "fani" obrażali strzelca pierwszego gola - Timo Wernera. Timo Werner to skur****n - krzyczeli wielokrotnie.

Zachowanie swoich kibiców niezwykle oburzyło piłkarzy reprezentacji Niemiec. Zawodnicy po zakończeniu spotkania nie podeszli do swoich fanów, jak zazwyczaj robią, tylko wspólnie zeszli do szatni.

Niemcy po siedmiu wygranych meczach zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji. Jeżeli w poniedziałkowym meczu drużyna Joachima Loewa pokona Norwegów, a Irlandia Północna nie wygra z Czechami, nasi zachodni sąsiedzi zapewnią sobie udział w przyszłorocznym mundialu.

Więcej o: