Barcelona złożyła finalną ofertę za Coutinho. Liverpool zgadza się na transfer, ale pod jednym warunkiem

Transferowa saga związana z przenosinami Philippe Coutinho z Liverpoolu do Barcelony dobiega końca. Hiszpanie na sfinalizowanie transferu mają czas do do piątku do północy. Ich finalna oferta zostanie zaakceptowana przez właścicieli The Reds, ale tylko, jeśli spełniony zostanie jeden warunek - donosi internetowe wydanie katalońskiego dziennika "Sport".

Choć okienko transferowe w Anglii jest już zamknięte, w Hiszpanii kluby kupować zawodników mogą do 1 września. Pozyskanie Coutinho pozostaje w ostatnich godzinach letniego okna najważniejszą operacją dla działaczy z Camp Nou, którzy o Brazylijczyka starają się już od kilku tygodni.

Według „Sportu” wszystko wskazuje jednak na to, że pomocnik ten sezon spędzi w Premier League. W nocy z czwartku na piątek Barcelona złożyła swoją finalną ofertę za Coutinho opiewającą wraz z bonusami na kwotę 160 mln euro. „Sport”, powołujący się na swoje źródła w angielskim klubie, twierdzi, że właściciele Liverpoolu Fenway Sports Group zgodzili się na nią przystać, ale jedynie wtedy, kiedy do transferu dojdzie latem 2018 roku, po mistrzostwach świata w Rosji.

The Reds podkreślają, że na początku tego roku Coutinho podpisał nowy, wieloletni kontrakt, więc jeśli chce odejść, powinien mieć na uwadze dobro angielskiego klubu. Liverpool rozumie, że zawodnik pragnie kontynuować karierę w Hiszpanii, a działacze nie zamierzają mu tego uniemożliwiać. Potrzebują jednak roku, aby wspólnie z trenerem Juergenem Kloppem przygotować się do odejścia gwiazdy i przemyśleć ruchy na rynku transferowym w przyszłorocznych okienkach. W sezonie 2018/2019 do drużyny dołączy z RB Lipsk Naby Keita, ale w obliczu odejścia Coutinho Klopp oczekuje większych wzmocnień.

Zarząd Barcelony mimo wszystko zamierza podjąć jeszcze jedną próbę przekonania amerykańskich właścicieli Liverpoolu do zmiany zdania i dokonania transakcji w piątek. Rozmowy nie zostały definitywnie zakończone przez żadną ze stron, więc w teorii wszystko może się jeszcze zdarzyć. Na ten moment Brazylijczyk jest jednak bliżej pozostania w Premier League, przynajmniej na jeszcze jeden, prawdopodobnie ostatni sezon.

Zobacz wideo
Więcej o: