Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kylian Mbappe będzie drugim najdroższym piłkarzem świata! Oficjalnie

Kylian Mbappe został nowym piłkarzem Paris Saint-Germain. Francuski klub wypożyczył 18-letniego zawodnika na rok z AS Monaco. Później zapłaci za niego 160 lub 180 milionów euro.

Koniec spekulacji i niepotwierdzonych informacji. Kylian Mbappe został oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz Paris Saint-Germian. Reprezentant Francji odchodzi do Paryża na roczne wypożyczenie, ale po jego zakończeniu zostanie wykupiony za 160 lub 180 milionów euro.

Mbappe zostanie drugim najdroższym piłkarzem w historii, ale oficjalnie stanie się to dopiero w przyszłym roku. Wszystko po to, by uniknąć problemów z Finansowym Fair Play.

W tym okienku transferowym PSG pobiło rekord transferowy, kupując za 222 mln euro Neymara z Barcelony. Spekuluje się, że pieniądze, za które zawodnik wykupił swoją kartę zawodniczą od katalońskiego klubu, nie pochodziły jednak od PSG, a jednej z katarskich spółek powiązanych z prezesem paryżan Nasserem Al-Khelaifim. Oficjalnie Neymar pieniądze otrzymać miał za promowanie mistrzostw świata w Katarze. Nieoficjalnie to próba ominięcia zasad Finansowego Fair Play, dzięki któremu w teorii klub ze stolicy Francji nie zapłacił za Brazylijczyka nawet eurocenta. To, jak cała operacja została potraktowana przez UEFA w obliczu FFP, wciąż nie jest jasne.

Przyjście Mbappe za kwotę 180 mln euro tego lata niemal na pewno naruszyłoby jednak przepisy FFP, dlatego też paryżanie zdecydowali się na wypożyczenie piłkarza z opcją wykupu. Aby sfinalizować transfer w przyszłym roku, właściciele PSG będą musieli pozbyć się kilku swoich zawodników, by zrównoważyć bilans przychodów i wydatków.

Więcej o: