Były reprezentant Polski zostaje w Bundeslidze? Odrzucił oferty z Belgii i Francji

Eugen Polanski odrzucił propozycje gry w Belgii i Francji. Jak dowiedział się Sport.pl były reprezentant Polski otrzymał zielone światło na odejście z TSG 1899 Hoffenheim. 31-letnim piłkarzem wciąż interesuje się Olympiakos Pireus.

Polanski od pięciu sezonów związany jest z TSG 1899 Hoffenheim. Z klubem z Badenii-Wirtembergii wiąże go jeszcze roczna umowa. W ostatnich dniach okna transferowego działacze Hoffenheim dali piłkarzowi zielone światło do szukania nowego pracodawcy.

Jak dowiedział się Sport.pl do Niemców zgłosili się przedstawiciele francuskiego Stade Rennais, którzy zaoferowali Polanskiemu dwuletnią umowę. Za 31-latka Francuzi mieli zapłacić 500 tys. euro. Do porozumienia doszły kluby, propozycję przenosin do Rennes odrzucił jednak zawodnik. Fiaskiem zakończyły się także rozmowy ze Standardem Liège, który przed dwoma tygodniami kusił Polanskiego przenosinami do ligi belgijskiej.

Pomocnik urodzony w Sosnowcu już zimą był blisko odejścia z TSG. Wówczas na transfer do hamburskiego HSV nie zgodził się jednak trener Julian Nagelsmann, który wraz z "Wieśniakami" walczył o awans do Ligi Mistrzów (ostatecznie Hoffenheim zajął w Bundeslidze czwarte miejsce, wystartował w eliminacjach LM, ale w czwartej rundzie przegrał z Liverpoolem). Na dwa dni przed końcem okna transferowego najbardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz w którym Polanski pozostanie w Niemczech do końca trwania umowy. Jego odejścia latem wciąż jest jednak możliwe, bo piłkarzem interesuje się Olympiakos Pireus.

Zobacz wideo
Więcej o: