Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok nie wykorzystała świetnych sytuacji i przegrała z Piastem

Jagiellonia Białystok miała miażdżącą przewagę, ale przegrała z Piastem Gliwice 0:1. Samobójczego gola strzelił Guilherme.

Jagiellonia Białystok oddała 21 strzałów na bramkę Jakuba Szmatuły, Piast 13 na bramkę Mariana Kelemena, ale trzy punkty pojechały do Gliwic. Jedynego gola meczu strzelił Guilherme, lewy obrońca Jagiellonii. Problem w tym, że Brazylijczyk trafił do bramki swojego zespołu.

Zespół Dariusza Wdowczyka przeprowadził ładną akcję prawą stroną boiska tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Na bramkę Jagiellonii uderzył Cesar Joel Valencia Castillo, a piłka odbita od Guilherme zaskoczyła Mariana Kelemena.

Drużyna Ireneusza Mamrota przeważała przez całe spotkanie, ale była bardzo nieskuteczna. Najlepszą okazję dla wicemistrzów Polski zmarnował Przemysław Frankowski, który nie trafił do pustej bramki z kilku metrów.

Piast Gliwice wygrał swój drugi mecz w tym sezonie, dla Jagiellonii była to druga porażka. Zespół Ireneusza Mamrota ma 13 punktów po siedmiu meczach, drużyna Wdowczyka osiem.

Więcej o: