Kontuzja Jakuba Błaszczykowskiego poważniejsza niż przypuszczano

Kontuzja, której Jakub Błaszczykowski doznał podczas ostatniego meczu ligowego Wolfsburga z Borussią Dortmund, okazuje się poważniejsza niż przypuszczano. Polak nie wystąpi w sobotnim meczu "Wilków" z Eintrachtem Frankfurt.

W końcówce pierwszej połowy meczu 1. kolejki Bundesligi pomiędzy Wolfsburgiem, a Borussią Dortmund (0-3) Jakub Błaszczykowski doznał urazu mięśnia prawego uda. Początkowo wydawało się, ze kontuzja reprezentanta Polski będzie niegroźna, co potwierdziły słowa samego piłkarza. - Nie wygląda to źle, mięsień jest trochę naciągnięty - powiedział Błaszczykowski zaraz po spotkaniu na antenie Eleven.

Dzień po przegranym spotkaniu Wolfsburga niemieckie media poinformowały o tym, że uraz Błaszczykowskiego jest niegroźny i Polak będzie do dyspozycji trenera Andriesa Jonkera na mecz 2. kolejki Bundesligi. 

Kontuzja okazała się jednak poważniejsza. Reprezentant Polski cały tydzień nie trenował, a jego występ w sobotnim meczu z Eintrachtem Frankfurt okazał się niemożliwy. To z pewnością zła wiadomość dla Adama Nawałki, który powołał 31-latka na zgrupowanie przed meczami z Danią (1 września) i Kazachstanem (4 września).

Więcej o: