Transfery. PSG chce dwóch piłkarzy Monaco. Mbappe i Fabinho trafią do Paryża?

Angielskie i francuskie media informują o tym, że Paris Saint-Germain wciąż stara się o pozyskania Kyliana Mbappe, a do osiągnięcia porozumienia z AS Monaco jest coraz bliżej. Teraz jednak zagraniczni dziennikarze podają, że wicemistrzowie Francji chcą jeszcze jednego zawodnika swoich rywali.

Według francuskich mediów transfer Kyliana Mbappe do PSG jest kwestią kilkudziesięciu godzin. 18-letni napastnik ma kosztować właścicieli wicemistrzów Francji aż 180 milionów euro.

Jak się jednak okazuje Mbappe to nie jedyny piłkarz Monaco, którego chętnie sprowadziliby szefowie Paris Saint-Germain. Drugim potencjalnym nabytkiem paryżan ma być Fabinho. Uniwersalny zawodnik mogący występować zarówno na środku pomocy, jak i na prawej obronie wyceniany jest na 25 milionów euro, jednak właściciele mistrzów Francji oczekują za niego przynajmniej dwa razy wyższej kwoty.

W przypadku sprzedaży Mbappe i Fabinho, do Monaco miałby trafić 22-letni Leander Dendoncker z Anderlechtu. Za reprezentanta Belgii klub z Księstwa musiałby zapłacić ponad 15 milionów euro.

Trener PSG Unai Emery powiedział ostatnio, że jest zadowolony ze składu, jakim obecnie dysponuje. - Jeżeli nastąpią jeszcze jakieś zmiany, będą one przeprowadzone po to, aby podnieść jakość zespołu, a jeśli zakończymy okno transferowe z kadrą, jaką mamy obecnie, również będę szczęśliwy - powiedział 45-letni szkoleniowiec.

Więcej o: