Polacy za granicą. Angielskie media zachwycone Kamilem Grosickim

W piątek Hull City pokonało na własnym boisku Bolton 4-0. Dwie asysty i bramkę zdobył Kamil Grosicki. Po świetnym występie Polaka, w angielskich mediach zrobiło się o nim bardzo głośno.

"Grosicki, który błyszczał na bokach pomocy Hull, sterroryzował Bolton swoją elektryczną szybkością wypracowując bramki Diomande i Bowena, przed tym, jak sam zdobył cudownego gola" - tak występ Grosickiego ocenił "Hull Daily Mail".

Lokalne wydanie Daily Mail przypomniało również o tym, że przyszłość Grosickiego wciąż nie jest jasna i w każdej chwili może on opuścić zespół "Tygrysów". Dziennikarze gazety piszą też, że zatrzymanie reprezentanta Polski powinno być priorytetem przed pozyskaniem nowych piłkarzy.

"Sky Sports" również napisało o błysku polskiego skrzydłowego, dzięki któremu drużyna Leonida Slutskiego przerwała serię trzech porażek z rzędu (dwie w Championship, jedna w EFL Cup), a także o tym, że Grosicki schodząc z boiska w 86. minucie, otrzymał owacje na stojąco.

Dobry występ 29-latka docenili również dziennikarze "The Sun", którzy szczególnie chwalili Polaka za pierwszą część meczu z Boltonem, ale dodali, że po przerwie Grosicki również "torturował swoich rywali". W brukowcu można również przeczytać o spekulacjach dotyczących ewentualnego transferu reprezentanta Polski, które pojawiły się również w "Daily Mail", które napisało, że "Grosicki pokazał, dlaczego tak wiele klubów Premier League się nim interesuje".

Najbliższe dni będą z pewnością gorącym okresem dla Kamila Grosickiego. Skrzydłowy Hull City w poniedziałek wraz z pozostałym powołanymi przez Adama Nawałkę piłkarzami rozpocznie zgrupowanie przed meczami z Danią i Kazachstanem. Przed pierwszym meczem kadry z pewnością wyjaśni się również przyszłość zawodnika, ponieważ okno transferowe zamyka się wraz z końcem sierpnia.